Soru Google Apps İşletme Sürümü ile ilgili deneyiminiz nedir?


Şirketin mesajlaşma sistemini (arka uç) buluta taşımaya yoğunlaşıyorum. Yani google apps.

Yaklaşık 30 çalışanı olan bir avukat şirketidir. Small Business Server 2003 ve Microsoft Exchange 2003 var. Günlük yedeklemeler yapıyoruz. Microsoft Office paketine bağlı olan yazılımı kullanıyoruz - Bu değiştirilemez.

Nedeni: Sunucu kapasitesini azamileştirdik, daha fazla yükseltilemedik ve alan tükeniyor. Yeni bir sunucu satın almak bir maliyete mal olacak çok paradan.

Bunun için Microsoft Exchange sunucusunu çizmeyi ve mesajlaşma sistemini Google Apps'a taşımayı düşünmekteyim. Son kullanıcı için, Microsoft Outlook kullanmaya devam edeceklerinden hiçbir değişiklik olmayacaktır.

Sorum şu, bunun iyi bir çağrı olduğunu mu düşünüyorsun? Google Apps ile kendi kişisel deneyimleriniz nelerdir?

Çok fazla geribildirim istiyorum.


5
2017-08-05 13:11


Menşei
Cevaplar:


Başka bir Exchange güncellemesinden kaçınmak ve daha fazla donanım satın almak için şirketimi yaklaşık 2 yıl önce Google Apps Enterprise'a geçirdim. O zaman yaklaşık 40 kişiydik, şimdi birazcık daha küçük ...

Asla geri bakmadık. Bizim için inanılmaz derecede iyi çalıştı.

Outlook'u kullanmaya devam edebilirsiniz (özellikle de Google'ın yeni çıkan eklentisi ile birlikte), tüm arkadaşlarım tüm posta ve takvimler için web arayüzüne geçti ve benimsendi. Yerli mobil istemciler, java uygulamaları ve IMAP desteği ile tüm yöneticiler için Blackberrys, Win Mo telefonları ve iPhone'larına posta almak için özel bir şey uygulamak zorunda kalmamıştım.

Yapmadığım tek şey, AD ile bir çeşit SSO elde etmektir. Mümkün olduğunu biliyorum ve bunu politika konusu olarak yapmak istiyorum, ancak şimdilik hepsi Google şifrelerini Windows Domain şifresinden ayrı olarak yönetiyorlar. Kimsenin (benim yanımda) hakkında konuştuğu çok küçük bir rahatsızlık.


6
2017-08-05 13:42Ah evet! Telefonları unuttum. Çalışanlardan birkaçı, windows cep telefonlarında microsoft exchange kullanıyor. Ama IMAP ile yaşayabileceklerini düşünüyorum. Ayrıca, geri bildiriminiz için teşekkürler, çok değerli. - caspert


Avukatlar tarafından kuşatıldığından beri, bir değişiklik yapmadan önce onlara sormalısın! Gizlilik ve veri güvenliği ile ilgili kaygıları olacak ve şu anda bulut bilişimle ne kadar uyumlu olabileceğinden emin değilim.

Uygulamaların işlevselliğine karşı hiçbir şey yok. Ancak, belirli kullanıcılarınız (ve bankacılar ve sağlık personeli vb.) Kendi verilerini tamamen kontrol etmek isteyebilir.

Dave


3Evet, bu kesinlikle bir endişe. SSl yoluyla olsa da, teklifleri oldukça güvenli görünüyor. Yine de bir şey eksik olabilir. - caspert


Şirketimizi üç yıl önce yaklaşık 30 kişiyi taşıdık. Harika bir deneyim oldu.

Bazı insanlar konuşma görüşünü beğenmedi ama zamanla aştılar.

Mobil erişim, iPhone'larda ve Böğürtlenlerde mükemmeldir.

Hesaplarına erişimi kaybeden birkaç örnekimiz vardı. Her seferinde bir kişi olmuştur ve birkaç saat içinde tüm postalar ile alınmıştır.

Ve fiyat dış kaynaklı Exchange sunucumuzdan çok daha iyi.


2Meraklıyım. Exchange sunucusuna neden dış kaynak aktardınız? orada ne gibi avantajlar var? - caspert
Bir Exchange Server'ı evde yönetmek için uzmanlığa sahip değildik. Ronco'dan özür dilemekle, Google bunu ayarlayıp unutur. - Peter Hoven