Soru VMware konuğu olarak çalışmak için en uygun BSD hangisi?


DNS ve dosyaları (NFS aracılığıyla) altyapımdaki diğer * nix sistemlerine sunmak için bir VM'yi dağıtmak istiyorum.

Kontrolüm dışındaki nedenlerden dolayı, ben gerek Çok hafif bir işletim sistemi, bu yüzden doğal olarak * BSD ailesini seçiyorum.

Hangi BSD'nin en iyi VMware kullanıcısı olduğunu söyleyebilir misiniz?


5
2017-11-16 12:42


Menşei
Cevaplar:


VSphere 4.x, yalnızca FreeBSD 6.x-8.x'i desteklerken vSphere 5.x ayrıca Mac OSX 10.6-10.7'yi de destekliyor - yani bunlardan biri, başka hiçbir şey desteklenmiyor.


7
2017-11-16 12:50NanoBSD ile şansın olabilir; BSD 8.0 kapalı ve pfSense'in kullandığı şeydir. - gravyface
@ Chopper3 hmmm ... evet, haklı görünüyorsun. Sanırım FreeBSD'yi ateşleyeceğim ve ne alacağımı göreceğim. Teşekkürler! - pepoluan


Pratik deneyimlerimden size tüm Big 3 BSD'leri (FreeBSD, OpenBSD, NetBSD) VMWare'de çalışacağını söyleyebilirim, fakat Chopper3'ün dediği gibi, sadece FreeBSD ve Apple'ın OS X'i (Mach / BSD Hybrid) VMWare tarafından resmi olarak destekleniyor.

Eğer bu bir üretim sistemi olacaksa ve VMWare milletlerinden destek almanız sizin için önemli. FreeBSD soyulmuş bir versiyona sadık kalır - Eğer sadece ihtiyacınız olan hizmetleri başlatırsanız ve gayretsizce özelliği sürünerek savunursanız, iyi çalışmalı.


4
2017-11-17 23:04Teşekkürler. Gerçekten de destek, gözden kaçırmamam gereken bir şey. @ Chopper3 önce cevapladı, bu yüzden onay işareti hala ona aittir, ama cevabınızı vereceğim :) - pepoluan