Soru Belirli bir gruptaki AD kullanıcılarının yalnızca belirtilen bilgisayarlarda oturum açmasına izin ver


Bir Win2K8 etki alanımız var ve belirli bir gruptaki kullanıcıların belirli bir gruptaki belirli bilgisayarlarda oturum açmasına izin vermek istiyoruz. Bunu nasıl yapabiliriz?


5
2018-03-01 06:17


Menşei
Cevaplar:


Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları'nda kullanıcı hesaplarının özelliklerini edinin. Hesap sekmesine tıklayın. Oturum Aç ... düğmesine tıklayın. Aşağıdaki Bilgisayarlar'a tıklayın ve ardından bağlanabilmek için istediğiniz kadar bilgisayar eklemek için Ekle ve Ekle'yi tıklayın. Değişikliği kaydetmek için Tamam'a tıklayın. Harika çalışıyor.


7
2018-03-01 06:33Teşekkürler, bu mükemmel çalışıyor, ama soruyu düzenledim, tekrar cevap verir misin? - Ansari
Bu noktada, kendi OU'larında oturum açmalarına izin verilen bilgisayarları yerleştirmeyi ve bunu aşağıda önerildiği gibi grup politikası yoluyla yapmayı tercih ederim. - icky3000


Bunu bir grup politikasıyla yapardım. Icky2000'in önerdiği çözümden çok daha fazla ölçeklenebilir.

Her makineye yerel giriş yapmayı reddeden bir politika belirleyeceksin (Bilgisayar Ayarları -> Güvenlik Ayarları -> Yerel Haklar Atama -> Yerel Olarak Oturum Açmayı Reddet)

Ardından daha yüksek bir değer belirleyin öncelik politikası grubu yukarıdaki politikadan kaldırır, bu güvenlik filtrelemesiyle veya kısıtlanmış ve kısıtlanmamış bilgisayarlar için farklı OU'lar aracılığıyla yapılabilir. Kişisel tercihim Çoklu konteyner yaklaşımı için olurdu.


5
2018-03-01 07:08