Soru Bir bağlantı noktasını kullanmadan alan adlarını VisualSVN sunucusuna ve IIS'ye bağlamak mümkün mü?


Bazı depo yönetimi görevlerini gerçekleştirmek için bir web ön ucunu barındıran SCM ve IIS için VisualSVN Sunucusu çalıştıran bir makinem var. İdeal olarak, her birine farklı bir alan adı eklemeyi tercih ediyorum, ancak isimlerin en az birinde bir bağlantı noktası belirtmeden bunu yapamayacağımı düşünüyorum. Tüm amaç ve amaçlar için, bir makinede iki web sunucusu çalıştıramayacağınız ve isteklerin farklı etki alanı adları olsa bile, bağlantı noktası 80 isteklerinin her birine gittiğiniz anlaşılıyor. Bu durum mu yoksa bu konuda bir yolu var mı? Özellikle kullanıcı dostu olmadığı için bunlardan birine bir port numarası koyma konusunda isteksizim.


5
2017-09-07 01:27


Menşei
Cevaplar:


Ağ arabirimlerinde birden çok IP adresi kullanarak VisualSVN Server ve IIS'yi aynı bağlantı noktasında yan yana çalıştırabilirsiniz: http://www.itsyourip.com/networking/how-to-add-multiple-ip-address-in-windows-2000xp2003/

VisualSVN Server'ı yalnızca belirli arabirimlere bağlamak için aşağıdaki adımları kullanın:

 1. VisualSVN Sunucu Yöneticisi'ni çalıştırın.
 2. Kök öğeye sağ tıklayın ve Özellikleri seç
 3. Ağ sekmesine geç
 4. "Bu IP adresleri" radyo düğmesini seçin
 5. Ekle IP adresini ekle'yi tıklayın. dinlemek için arayüz
 6. Arayüz ekle'yi kapatmak için Tamam'ı tıklayın. diyalog
 7. Özellikler penceresini kapatmak için Tamam'a tıklayın

IIS'yi belirli bir arabirimde dinlemeyi yapılandırmak için aşağıdaki adımları kullanın:

 1. Yükseltilmiş komut istemi başlat
 2. Aşağıdaki komutu yürütün:

  netsh http add iplisten ipaddress=IPADDRESS
  

10
2017-09-07 05:15Son zamanlarda burada önerilene benzer bir çözüm kullandım ve işe yarıyor. - Tim Long


Alternatif olarak, URL yeniden yazılabilen doğru bir uygulama katmanı güvenlik duvarı / proxy sunucusuna sahipseniz, tüm arka uç hizmetlerinizi uniqie bağlantı noktalarında tutabilirsiniz ve bunları tüm bağlantı noktası 80 üzerinde güvenlik duvarı / proxy üzerinden yayınlayabilirsiniz, ancak farklı URL'ler .

Microsoft'un ISA Sunucusu, örneğin, sadece bunu yapabiliyor. ISA sunucusu, gelen bir isteği açabilir, URL’yi inceleyebilir ve bulduğu URL’yi temel alarak, isteği tamamen farklı bir URL’ye ve / veya bağlantı noktasına yönlendirebilir. Bu, çok güvenli bir yapılandırma sağlar, çünkü arka uç sunucu yalnızca güvenlik duvarıyla konuşur, hiçbir zaman doğrudan trafik yoktur.

Bu senaryoda, kullanıcılar güvenlik duvarı / proxy sunucusuna istekleri yönlendirir ve doğrudan gerçek arka uç sunucusunu doğrudan yönlendirir.

ISA Server, 2008 sürümü için emekli olmasına rağmen, Small Business Server 2003 Premiun Edition'ın standart bir bileşenidir.

Bu teknik işe yarayabilir ve bu tam teknik kullanılarak yayınlanmış birkaç arka uç IIS sunucum var, ancak IIS ile aynı sistem üzerinde çalışan Apache tabanlı çözümler buldum, birden fazla IP adresi kullanmak ve her sisteme sahip olmak için daha basit yönetim sağlıyor Bir önceki cevapta önerildiği gibi tamamen ayrı IP adresleri kullanın.


3
2017-09-07 11:25

Rekabet eden servisler varsa, her zaman iki port kullanmak zorunda kalacaksınız, ancak yapabileceğiniz şey, 2. portun maskesinin normal görünmesidir.

Bunu bir Ters Proxy ile yaparsınız. Temel olarak, web sunucusunun çalışır durumda olduğunu söylersiniz: tüm istekleri iletmek için 80 /SVN/için http://localhost:81 (ya da senin durumunda, herşey www.example.com).

IIS 6'da kullanıyoruz Helicon ISAPI Yeniden Yaz. IIS7 yerleşik olarak bu işlevselliğe sahip olabilir, hiç kontrol etmedim.


2
2017-09-07 01:44