Soru Hosting şirketleri neden sadece RAM için ücret alıyor?


Biraz kafam karıştı. Barındırma şirketlerinin para kazanmak için var olduklarını fark ettim, ama neden bu günlerde RAM çok ucuz ve barındırılan bir makineye daha fazla RAM eklemek için aylık maliyet çok mu?

Neden kimse dışarı çıkmıyor ve sadece RAM'le uğraşmıyor ve pazarı yok ediyor? (Birisi olmalı, demek istediğim çok fazla şirket var ...)


5
2017-12-31 18:35


Menşei


Eğer bu kadar basit olduğunu düşünüyorsanız, oraya gitmenizi ve bir yere gitmenizi tavsiye ederim. Haklıysan, bir servet kazanacaksın. - womble♦
lol, bunu deneyecek son kişi benim (hosting) - user2659


Cevaplar:


Çünkü;

  1. Çok sık sanal bir sunucu alıyorsunuz
  2. Bu şirketler, fiziksel sunucu başına çok sayıda sanal sunucuyu mümkün kılar.
  3. VMWare / Xen / ne olursa olsun, tüm bu düşük CPU sanal sunucularını kolaylıkla dilimleyebilirken, VMWare'in bellek aşımı bile vCPU eşdeğeri kadar iyi değildir.
  4. Dolayısıyla sanal sunucu sağlayıcılarının sunucularını belleğe ayırması gerekir.
  5. Çok fazla bellek alan sunucular ucuz değil,
  6. Daha büyük, daha güvenilir bellek yongaları, küçük, tüketici hafızasından daha pahalıya mal oluyor - ÇOK daha fazla.

ve en önemli sebep - insanlar bunun için ücretlerini ödeyecek, o zaman neden durmalılar?


17
2017-12-31 18:42Kabul. Ve sunucu sınıfı bellek (ecc / buffered / etc), masaüstü sınıfındaki benzerlerinden çok daha pahalıdır. - EEAA
@ErikA - Buna katılıyorum. "Bellek ucuz" argümanı, özellikle sunucu belleğini satın alıyorsanız, sunucu sınıfı bellek alırken bu kadar geçerli değil. GIG veya daha fazlası için 70 $ nadir değildir. - Boden
Ayrıca, arızalı yedek parçaların hızlı bir şekilde değiştirilebilmesi için yedek parça bulundurmaları gerekmektedir. - Clint Miller


Chopper3'ün yanıtı sanal sunucular göz önüne alındığında iyidir. Özel sunucular için:

Muhtemelen büyük paralarını sunucu kutusunun kendisinde yapmadıkları için. Yani, size $ 99 için özel bir "sunucu" kiralıyorlar; Ancak, onlara 1GB'lık bir RAM daha eklemelerini ve sizden ayda 20 dolar ücret almanızı istediklerinde Gerçekten mi öpüşmek. Hafızanın çubuğuna ne kadar hızlı alışmaları gerektiğini düşün!

Hiç kimsenin "aksesuarlar" üzerinde hiç bozulmamasının nedeni, sunucularına çok daha fazla ücret ödemek zorunda kalacaklarıdır. Bunu yapmak mantıklı olabileceği gibi, sadece satmayacak.


2
2017-12-31 19:03Buna bir örnek eklemek gerekirse: Çok büyük bir adanmış bir hosting şirketi için çalışıyorum ve neredeyse iki yıl sürecek "kırmak" ve satın aldığımız ve kurduğumuz yeni bir müşteriye kar etmeyi başarabiliriz (sunucular, yük dengeleyiciler, güvenlik duvarları, vb. - phoebus


Cevap vermem gerektiğinden beri başka bir soru Bu konuda, ama bunun tekrarı olarak kapatıldı, parçamı buraya da koyacağımı düşündüm.


Birkaç nedenden dolayı. Ama esas olarak hakkında değer maliyet değil.

Hosting şirketleri, müşterilerinin çoğu gibi bir işletme işletmektedir. Bir müşterinin alabileceği ekstra kaynaklar, daha fazla kazanca sahip olabilir, yani daha yoğun site -> ekstra ziyaretçi -> daha fazla müşteri -> daha fazla gelir. Bu kadar fazla RAM'in fiziksel fiyattan ödün vermemesi nedeniyle, RAM'in müşteriyi getirdiği ekstra değere mal oldu. (Görmek: değer eklendi)

Ayrıca, diğer insanlar (VM / bulut sunucularına daha çok uygulanmakta, ancak özel olarak da kullanılabilmektedir), benzer satırlar boyunca, istediğiniz fazladan 16GB'lık RAM'in, bunun yerine, daha fazla gelir getirecek 8 diğer 2GB sunucusuna ayrılabileceğini belirtmişlerdir. Ekstra RAM ile bile tek kutunuzdan. O 2GB RAM bir standart Sunucu, barındırma sağlayıcınız için sizin için ekstra RAM'den çok daha uygun maliyetli olacaktır.

Ayrıca tüm "özelleştirme" sorusu var - bir şey daha fazla istiyorsanız, ama aynı zamanda yanlış gittiğinde düzeltilmesini beklerseniz, barındırma sağlayıcısının maliyeti temel maliyettir (yani yedekleri tutuyor!). Ama "sadece durumda" etrafında oturan 16GB RAM sahip olmak onları para etmez - bu yüzden ayrıcalık için sizi suçlamak zorunda.

Temel olarak sorunuzu anlıyorum - bireylerle (şirketlere karşı değil) uğraşırken birkaç kez karşılaştığım - ama sonuçta, onun işi.


2
2018-03-07 20:48

Daha önce belirtildiği gibi, kaliteli sunucu ve ram ucuz değildir, ancak nadir görülen bir form / özellik olmadığı sürece fiyatlar aşırı değildir. Fiyatlandırmalarını belirlerken şirketler tarafından düşünülen başka maliyetler de vardır. Çalışanların maaşları, elektrik, klima, kira vb.

Ama kabul ediyorum, 60 $ için 2G DDR3 (CDN) gördüğünüzde ve sonra hosting şirketiniz 1G DDR2 için 10 $ / ay şarj etmek istediğinde, bir sökük gibi görünüyor.

Ama sen kendin söyledin, para kazanmak için oradalar.


1
2018-01-01 03:39

Sunucunun genel fiyatının ve bunun çalıştırılmasıyla ilişkili maliyetlerin bir parçasıdır. Yedeklememiz gerekiyor, fiziksel depolama için ödeme yapmalı, tüm varlıkların yönetilmesi için birilerine ödeme yapmalı ve RAM sorunlarını gidermek için personele ödeme yapmalıyız. Kötü giderse ve değiştirilmesi gerektiğinde (sınırsız sayıda) bir kuruş istemeyiz.

VPS için, ana sunucuların çalıştırılması veya satın alınması ucuz değildir. Müşterilerimiz ana bilgisayardaki belleği tüketdiğinde, başka bir tane satın almamız gerekiyor. Yine, hafızanın maliyeti diğer birçok maliyete katkıda bulunur. Niyetimiz sizi koparmak değil (bizimki, neyse)


1
2018-01-01 09:09

Çünkü yapabilirler.


1
2018-01-01 14:05