Soru ana dosya yok sayılır, nasıl sorun giderilir?


Windows bilgisayarlarındaki hosts dosyası, diğer ad çözümleme yöntemlerini geçersiz kılmak için belirli ad dizelerini belirli IP adreslerine bağlamak için kullanılır.

Çoğu zaman, bir ana bilgisayar dosyasını değiştirmeye karar verir ve değişikliklerin geçerli olmayı reddettiğini ya da daha sonra ana bilgisayar dosyasının eski girişlerinin bile göz ardı edildiğini keşfeder. Birtakım "gotcha" hataları buna sebep olabilir ve hangisinin olduğunu anlamak sinir bozucu olabilir.

Bir ana bilgisayar dosyasını görmezden gelen Windows sorunu ile karşı karşıya kaldığında, takip edilebilir kapsamlı bir sorun giderme protokolü nedir?


Bu sorunun SO’da olduğu gibi HOSTS dosyası yok sayılıyor 

Bununla birlikte, bunlar belirli bir durumla ilgilenme eğilimindedir ve OP'nin yaptığı hata ne olursa olsun, tartışma sona erer. Aynı hatayı yapmamışsanız, böyle bir tartışma çok kullanışlı değildir. Bu yüzden, tüm ev sahibi ile ilgili sorunları çözmek için genel bir protokol olması daha yararlı olacağını düşündüm herşey vakalar.


122
2017-11-26 16:28


Menşei


Ayrıca, başka bir yerde yayınlanan bir kişi olarak, bu komutu test etmek için "nslookup" kullanmayın, çünkü bu komut ana bilgisayar dosyasını yok sayar. Bunun yerine "ping" kullanın. - LatinSuD


Cevaplar:


Kendi deneyimlerime ve Googling'le karşılaştığım şeye dayanarak, şunları denemeniz gereken bazı şeyler var:

1. Doğru çalıştığını kontrol ettiniz mi?

Ana bilgisayarlardaki değişiklikler hemen geçerli olmalıdır, ancak Windows ad çözümleme verilerini önbelleğe alır, bu nedenle eski kayıtlar bir süre kullanılabilir. Bir komut satırı açın (Windows + R, cmd, Enter) ve yazın:

ipconfig /flushdns

Eski verileri düşürmek için. Çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için (www.vample.com için ana makinenizde bir ipv4 girişi veya ipv6.example.com için ana makinelerinizde bir ipv6 girişi olduğunu varsayarak) kullanın:

ping www.example.com -n 1
ping -6 ipv6.example.com -n 1

Ve doğru IP kullanırsa bakın. Evet ise, ana dosyalarınız gayet iyi ve sorun başka bir yerde.

Ayrıca, NetBios önbelleğini de sıfırlayabilirsiniz (konsolu yönetici olarak açın veya başarısız olacaktır):

nbtstat -R

DNS önbelleğinde mevcut verileri şu şekilde kontrol edebilirsiniz:

ipconfig /displaydns | more

2. Temeller

 • Host dosyanız doğru bir şekilde adlandırılmış mı? Olmalı hosts ve yok host, vb.
 • Uzantı doğru mu? Uzatma olmamalıdır (hosts değil hosts.txt) - bilinen uzantıları gizlemek için pencereler yapılandırdıysanız dikkatli olun, emin olmak için özellikleri kontrol edin: Doğru hosts dosyasının türü sadece "Dosya" olarak görünecektir.
 • Takip ettin mi doğru sözdizimi? Yanlışlıkla bir karma ile satırları ön eklediniz mi (#) Yorumlar nedir?
 • Bütün varyantlara dikkat ettin miwww.example.com ve example.com - Hem de eklemek için en güvenli)?

3. Boşluk

Her satırın formatı IP address, sonra yatay bir sekme (çıkış kodu \t, ASCII HTaltıgen 0x09) veya tek bir boşluk (onaltılık 0x20), sonra ana bilgisayar adı, yani. www.example.comSonunda bir satır dönüşü, ardından satır beslemesi, (çıkış kodları) \r\n, ASCII CRLFaltıgen 0x0d 0x0a).

Kontrol karakterlerini göstermek için Unicode kontrol resimlerini kullanarak örnek girişler. (Bunları kopyalayıp ana dosyalarınıza yapıştırmayın!)

192.0.2.1␉www.example.com␍␊
2001:db8:8:4::2␉ipv6.example.com␍␊

Tek tek baytlar görüntülenebilir Notepad ++ ile hex editör eklentisi. Notepad ++ ayrıca özel karakterleri (Görünüm -> Sembolü Göster) gösterecektir, böylece boşluk karakterlerinin sayısını ve türünü kolayca inceleyebilirsiniz.

Girişleri bir yerden kopyalayıp yapıştırdıysanız, birden çok boşlukla sonuçlanabilir. Teoride, iki sütunu ayıran birden çok alanı destekler, ancak başka hiçbir şey işe yaramıyorsa denemek için başka bir şeydir.

Güvenli tarafta olmak için, ana makine dosyanızdaki tüm satırların her ikisinde de değil sekmeleri veya boşlukları kullandığından emin olun.

Son olarak, dosyayı boş bir satırla sonlandırın.

4. Kayıt Defteri Anahtarı

Hosts dosyasının yerini belirten bir kayıt defteri anahtarı var. Sözde, Windows aslında ana bilgisayar dosyasını başka konumlara yerleştirmeyi desteklemiyor, ancak kontrol etmek isteyebilirsiniz. Anahtar şudur:

\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\DataBasePath

Giriş şöyle olmalıdır:

%SystemRoot%\System32\drivers\etc

5. İzinler

Bazen dosya üzerinde izinler, dosya öznitelikleri ve benzer şeyler ile ilgili sorunlar var. Dosyayı varsayılan izinlerle yeniden oluşturmak için:

 1. Masaüstünüzde yeni bir metin dosyası oluşturun.
 2. Geçerli ana bilgisayar dosyasının içeriğini kopyalayıp Not Defteri'nde bu dosyaya yapıştırın.
 3. Yeni metin dosyasını kaydedin ve hosts.
 4. Kopyalahareket etme) dosya sizin için %SystemRoot%\System32\drivers\etc dizini ve eski dosyanın üzerine yaz.

Son nokta önemlidir: Kopyalama işleri, hareket etmiyor.

Bölge Users hesap hosts dosyasını okuyabilmelidir. Emin olmak için (Windows 7'de):

 1. Şu yöne rotayı ayarla %SystemRoot%\System32\drivers\etc Windows Gezgini'nde.
 2. Eğer göremiyorsan hosts dosya, gizli ve sistem dosyalarını görebilmenizi sağlayın.
 3. Üzerinde sağ tıklayın hosts dosya ve seçim Properties bağlam menüsünden.
 4. İçinde hosts Properties pencere, tıklayın Security sekmesi.
 5. İçindeki adların listesini inceleyin. Group or user names: Kutu. Eğer %COMPUTERNAME%\Users mevcut, izinleri görüntülemek için üzerine tıklayın.
 6. Eğer Users mevcut değil veya mevcut değil Read izin, tıklama Edit....
 7. Eğer Users mevcut değil, tıklayın Add..., yazın Users, tıklayın Check NamesTamam'ı tıklatın veya Enter tuşuna basın.
 8. seçmek Usersve emin olun Read & execute içinde kontrol edilir Allow sütunu. Tamam'a tıklayın. Eğer bir Windows Security uyarı kutusu açılır, seç Yes devam etmek.
 9. Kapatmak için Tamam'ı tıklayın. hosts Properties penceresi.
 10. Bu cevabın 1. bölümüne kadar gidin ve şimdi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için talimatları izleyin.

6. Kodlama

Ana dosyalar, BOM olmadan ANSI veya UTF-8'de kodlanmış olmalıdır. Bunu Dosya -> Farklı Kaydet ile yapabilirsiniz.

7. Vekiller

Yapılandırılmış bir proxy'niz varsa, hosts dosyasını atlayabilir. Çözüm, proxy'yi kullanmamak veya bunu yapmamak için yapılandırmaktır.

Kontrol etmek için Internet Explorer -> İnternet Seçenekleri -> Bağlantılar -> LAN ayarlarına gidin. Her şey boşsa ve "Ayarları otomatik olarak algıla" seçeneği işaretliyse, bir proxy kullanmıyorsunuz demektir.

Web'e erişmek için bir proxy'ye güveniyorsanız ve bu nedenle devre dışı bırakmak istemiyorsanız, Internet Explorer -> İnternet Seçenekleri -> Bağlantılar -> LAN ayarları -> Proxy Sunucu / Gelişmiş'e giderek özel durumlar ekleyebilirsiniz. Sonra istisnalarınızı İstisnalar metin kutusuna ekleyin. Örneğin. localhost;127.0.0.1;*.dev

8. DNS adresi

(Bu ayrıca proxy sorunlarını çözebilir.)

Ağ bağlantı özelliklerine gidin, sonra TCP / IP ayarları yapın ve ilk DNS sunucusunu 127.0.0.1 (Yerel). İkincisi muhtemelen gerçek DNS'inizin IP'si olmalı.

Bu, hosts dosyasının çalışması için gerekli değildir.Ancak, bir şey garip bir şekilde yapılandırılmışsa durumunuza yardımcı olabilir.

9. yerel adresler

Myhost.local biçiminde bir .local etki alanı girdisi kullanıyorsanız ve göz ardı edilirse lütfen aşağıdakileri deneyin.

x.x.x.x myhost.local www.myhost.local

www.myhost.local olmasa bile. Windows bir şekilde çalışma grubunu veya yerel etki alanını eklemez.


186
2017-11-26 16:28SİZ ÜSTÜN SÜPERBEST TEŞEKKÜR EDERİZ! Neredeyse ağlıyordum, pek çok kişi 2 satır arasındaki boş bir girişin başlangıcında bir SPACE için çıldırıyor. Teşekkür ederim teşekkür ederim teşekkür ederim teşekkür ederim !!!!!
Başka bir gotcha, Windows'un 64-bit sürümleri, 32-bit uygulamalar (örneğin, Notepad ++) için System32 klasörünü yeniden yönlendirmesidir, böylece dosyayı, System32 yerine SystemWOW64 klasöründe kaydettiğinizde gösterir. En iyi çözüm, yalnızca Not Defteri'nin Windows sürümü olan 64-bit'tir. Ikinci en iyi 32-bit editörü kullanıyorsanız dosyayı açmak için yönetim paylaşımına (\\ yourmachinename \ c $ \ Windows \ System32 \ drivers \ etc) bağlanıyor. - Tim Lewis
İyi gönderi, ama birkaç hatayla. 1) IE'deki "Ayarları otomatik olarak algıla" kutu Ağınız proxy otomatik yapılandırma sağlıyorsa, sizi bir proxy kullanmanıza (hatta bilmeden) yönlendirin. 2) DNS sunucularınızı ağ ayarlarında değiştirmek, ne zaman / ne zaman / nasıl olursa olsun hosts Dosya kullanılır ve aslında bilgisayarınızda bir DNS sunucusu çalıştırıyorsanız, 127.0.0.1 değerine değiştirmek etkili bir hatadır. - Massimo
# 5 (yeni bir dosya oluşturup kopyalayarak) benim için hile yaptı. Win7 izinlerle komik olabilir. - chris
Ben vim kullanarak Cygwin altında hosts dosyasını düzenledim, bu benim hosts dosya çalışmayı durdurmak için sorun neden olduğunu düşünüyorum. Yeni bir dosya oluşturup önceki ana bilgisayarın içeriğini kopyaladım ve düzeltdim. - forloop


Önce ipaddress'i ve sonra "etki alanı" nı koyduğunuzdan emin olun:

127.0.0.1  bo.dev
127.0.0.1  www.bo.dev

13
2018-06-04 12:20Tek bir satır kullanmayı tercih ederim: 127.0.0.1 bo.dev www.bo.dev ftp.bo.dev - Xhynk
Dikkat et, windows host dosya sadece satır başına NINE VEYA LESS girişleri izin verir! Bu beni ısırdı ve anlamaya biraz zaman aldı. - andrew
Kullanmayın .dev TLD yerel olarak hiçbir çarpışma olmayacağını düşünüyor. Google'ın sahip olduğu geçerli bir genel global TLD'dir ve bunu kullanarak çok fazla sorunla karşılaşırsınız. Görmek ma.ttias.be/chrome-force-dev-domains-https-via-preloaded-hsts - Patrick Mevzek


Lütfen kontrol dosyası izinlerini ekleyin. Bilgisayarımın Yerel Yönetmenlik haklarına sahip olmama ve böylece ana bilgisayarlara sahip olmamı sağladım. Okuma ve Okuma ve Yürütme ile ana dosya izinlerine yerel kullanıcıları ekledikten sonra bir ipconfig / flushdns Ev sahipleri aktif oldu.


10
2017-10-09 23:29Öyleydi! Bu sorundan dolayı şaşkınım yıl. ekledim (machine)\USERS ile okumak ve Oku ve çalıştır izinler ve sonrası ipconfig /flushdns işe yaradı. Çok teşekkür ederim. Sonunda benim hosts dosyamı geri almaktan çok memnunum. - Clement Cherlin


Benim durumumda Windows 7 oluşturulan dosyayı denedim: C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc \ hosts.ics.

hosts.ics:

# This file has been automatically generated for use by Microsoft Internet
# Connection Sharing. It contains the mappings of IP addresses to host names
# for the home network. Please do not make changes to the HOSTS.ICS file.
# Any changes may result in a loss of connectivity between machines on the
# local network.

Sonuç olarak, Windows C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc \ hosts içindeki ayarları yok sayar ve bunları hosts.ics'ten kullanır.


4
2017-09-24 20:56itibaren support.microsoft.com/en-us/kb/309642/en-useski olan belki de artık doğru değil: "Hosts.ics dosyası, dinamik olarak yapılandırılmış istemciler hakkında bilgi depolamak için ICS tarafından kullanılır. Bağlantı veya veri kaybını önlemek için bu dosyada değişiklik yapmaktan kaçının. Hosts dosyası (dosya adı uzantısı olmadan) eklediğiniz dosyadır. Statik olarak yapılandırılmış istemciler hakkında bilgi. " Bu yüzden, Windows’un Hosts sadece dosya Hosts.ics mevcut. Başka bir şey, Windows'un yanlış bir (ancak gizli) uzantı gibi Hosts dosyalarınızı görmezden gelmesine neden olabilir. - Arjan
Bu bilgiyi görüyorum. Ama bilmiyorum, neden ana bilgisayarları çalışmayı başarabildiğimi sadece ana bilgisayar düzenlerini düzenledim. Hosts.ics'i düzenlemeden önce, bu konudaki tüm yöntemleri denedim, ancak ana bilgisayarlar çalışmaz. - Unick


Aynı sorunu yaşıyordum, dosya girişlerini yoksayılıyor. Bu ve diğer pek çok konudaki her şeyi şanssız olarak denedim. Başkasının buraya gelmesi durumunda benim için çalıştığı şeyi yayınlayacağımı düşündüm.

 1. Windows Gezgini'ni Yönetici Olarak Açın
 2. Hosts dosyasını SİL
 3. Not Defteri'ni yönetici olarak açın ve yeni bir ana bilgisayar dosyası oluşturun
 4. Sıfırdan başlayın ve girişleri ekleyin.
 5. Ana makine dosyasının bir .txt uzantısı olmaması

Not: Sadece hosts dosyasını açıp içeriği silerek, 0kb olduğunu ve tekrar eklediğini doğrulamak işe yaramadı. Dosyadaki izin sorunundan şüpheleniyorum.


2
2018-02-18 00:05

Saatler geçirdim, muhtemelen günler.

IBM Trusteer Endpoint Rapport güvenliği bu soruna neden olabilir.

Mysite.com'u güvenilir siteler listesine ekledim.

Güvenliğinin bir parçası olarak, kötü amaçlı yazılımların veya virüslerin sizi alternatif sitelere yönlendirmesini engelliyor.

Güvenilir siteler listesi mysite aldı ve artık benim hosts dosya saptırma denetler ve "düzeltir".

Umarım birinin problemlerini çözmesine yardımcı olur.


1
2018-02-16 21:00

Yukarıdaki tartışmada kaçırılan bir problem, hosts dosyasında nitelenmemiş isimler (bir dönem içermeyen adlar). Ağ ayarlarınız o noktada başlayabilir ve otomatik olarak kendi alan adınızı, nitelenmemiş bir alanın sonuna ekleyebilir. Sonuç olarak, ad, tamamen farklı bir makineye çözümlenmeyebilir veya daha da kötüye gitmeyebilir.


1
2018-05-06 07:20

Pencerelerde, HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ Tcpip \ Parameters \ DataBasePath'in hosts dosyasının dizinine işaret ettiğinden emin olun.


0
2018-03-18 06:56