Soru Herhangi bir IP kamerayı destekleyen açık kaynaklı bir video kamera güvenliği ve gözetim çözümü var mı? [kapalı]


Herhangi bir IP kamerayı destekleyen açık kaynaklı bir video kamera güvenliği ve gözetim çözümü var mı?

ZoneMinder bunlardan biri, ancak herhangi bir IP kamera markasını destekleyip desteklemediğinden veya herhangi bir marka sınırlaması olup olmadığından emin değilim.


6
2017-09-23 12:03


Menşei


Destekleme amacını karşılayan birini bulacağınızdan şüpheliyim herhangi kamera. Aynı üreticiden farklı kameralar, video akışını sunmak için farklı yöntemler kullanır. Muhtemelen ilginizi çeken birkaç farklı kamera desteğine odaklanmalısınız. - DHayes


Cevaplar:


Hareket muhtemelen en iyi adayın olur. Geçmişte pek çok farklı IP kamera markasıyla kullandım ve hiç problem yaşamadım. Ayrıca yerel USB bağlantılı kameraları veya V4L cihazları da kullanacaktır. Hareket ayrıca hareket algılama, periyodik anlık görüntüler vb.


1
2017-09-28 03:14Zoneminder hakkında bilgim yok ama Motion'ı kullandım ve güzel görünüyor. İşini bir USB kamera ile yaptı. - quamis


İşte bir desteklenen donanım listesi ZoneMinder içinde.

Ve burada kameranı nasıl kontrol edersin olası sorunlar için.

İyi şanslar!


0
2017-09-23 12:22

ZoneMinder ile çok fazla zaman harcadım. Onun kurulum için biraz çalışma ama buna değer. Her şeyi kurduktan sonra, arayüz çok arkadaş canlısı ve ileriye doğru. Algılama, programlama, vb. İçin sıcak bölgeler ayarlayabilirsiniz.

Hareket denemedim, ama kesinlikle iyi bir aday gibi görünüyor.


0
2017-10-02 15:05