Soru “Whois kayıt-son kullanma tarihi” ne ulaşıldığında bir alan adı ile ne olur?


Süresi dolmak üzere olan bir alan adıyla (.com) ilgileniyorum. Kayıt son kullanma tarihine ulaşıldığında ne olur?


6
2017-08-28 05:58


Menşei


Bir gecekondu onu yakalar ve US5,000 $ için satışa çıkarır. - Ignacio Vazquez-Abrams


Cevaplar:


Son kullanma tarihine ulaşıldıktan sonra, genellikle kayıt memuru (söz konusu alanı kaydettiren ve sizinle ilişkilendiren taraf), alanı 1 ~ 2 ay boyunca bekletir (az ya da çok olabilir), sizi (mevcut sahibi) önceliği olan abone / yenilenici olarak ( o zaman.

Başka bir deyişle, alan artık sizinki değildir (örneğin, üst düzey alan adları DNS temsilcilikleri DNS girişlerinize yönlendirilmez), ancak yalnızca siz bunu kaydedebilir / yenileyebilirsiniz.

Daha sonra zarafet dönem bitti, kayıt Aşağıdaki senaryolardan birini takip edin

  • alan adı doğaya dönüş, değil ait herhangi birine ve herhangi birine herhangi bir kayıt şirketinden kayıt olabilirsiniz (alan adı sadece silinebilir)

  • alan adı herkes tarafından kaydedilebilirken, alan adı kayıt sahibi tarafından saklanır. bilir Bu alanın yakında başka biri tarafından kaydedilmesi muhtemel

  • bazı kayıt memurları bunu yapar: alan adı 'sıcak' olarak kabul edilirse, ödemesiz dönemden sonra bir tür açık artırma açabilir ve alan adını en yüksek teklife bırakır. Örneğin eğer kendi  nature.com ve sen onu yenilemezsin, böyle ilginç bir alanın bol miktarda bulunması muhtemeldir alıcılarve kayıt memuru bundan en yüksek miktarda para kazanmak isteyebilir.


1
2017-08-28 06:19NB üst düzey alana bağlı olarak (.com vs. .au vs ...) kurallar değişebilir. - Richard