Soru Gizli / Sistem dosyalarını Gizle / Göster için Windows Explorer Araç Çubuğu düğmesi mi? [kapalı]


Herhangi biri, gizli dosyaları Gizle / Göster ve Sistem Dosyalarını Gizle / Göster için pencerenin üst kısmındaki araç çubuğu düğmelerini ekleyen küçük bir Windows Gezgini Kabuk Uzantısı ile karşılaşır mı?

"Klasör ve Arama Seçenekleri" iletişim kutusuna gömülü olan Klasör ayarları hakkında biliyorum, sadece bu ayarlara kolay erişim erişimi istiyorum. Gizli ve Sistem Dosyaları ile çalışmanın karmaşasından hoşlanmıyorum, ama sürekli olarak seçenekleri açmak zorundayım, bu yüzden bu klasörlerde çalışabilirim. Kolaylık sağlamak için eklenmiş bir araç çubuğu düğmesi (veya iki) görmek isterim. Bunu kullanmak istiyorum, Windows 7 ise fark yaratır.

Bazı hızlı googling gerçekten işe yarar bir şey getirmiyordu, bu yüzden burada sormam gerektiğini düşündüm. Teşekkürler!


6
2018-05-28 00:51


Menşei


bunu da görmek isterdim - Roy Rico


Cevaplar:


Bu gibi bir şey aradığınız gibi geliyor:

Dosya Uzantısı Toggle 3.0  - Dosya uzantılarını görüntüleme ve gizleme arasında geçiş yapan kabuk uzantısı. Windows Explorer'ın Araçlar Menüsüne gittiğiniz ve Klasör Seçenekleri -> {Görünüm Sekmesi} ama bu daha hızlı ve daha kolay.

Gizli Dosyalar Toggle 3.0 - Gizli dosyaları görüntüleme ve gizleme arasında geçiş yapan kabuk uzantısı. Windows Explorer'ın Araçlar Menüsüne gittiğiniz ve Klasör Seçenekleri -> {Görünüm Sekmesi} 'ni seçmiş olmanızla aynı şeydi, ancak bu daha hızlı ve daha kolay.

Burada bulunabilirler: http://www.msfn.org/board/index.php?showtopic=52524


2
2018-05-28 11:31İçerik menüsü yaklaşımının hiçbir şeyden daha iyi olduğunu, ancak umduğum kadar uygun olmadığını sanırım. - Scott Bussinger
Katılıyorum, ancak Windows Gezgini Kabuk değiştirmeye bakmadan listelenen kriterlere bulabildiğim en yakın şeydi. - KevinH


İçerik menüsü uzantısı var: HiddenFilesToggle Bağlam-Menü Kabuk Uzantısı

ama bunu kaşif araç çubuğunda bir düğme olarak görmeyi çok isterim.


1
2018-05-28 14:18Bağlantınız, Kevin'inkiyle aynı yere gidiyordu. Windows Gezgini'nin kendisi yaptığı için Windows Gezgini için uzantılar yazılması olasıdır ("Bilgisayarım" içinde bulunduğunuzda, örneğin "Harita Ağ Sürücüsü"), ancak hayatım boyunca hiçbir belge alamıyorum. Bu konuda konuşuyor. - Scott Bussinger
ah, bu msfn sayfasında daha sonra ruhu çözülmüş olan spiritpyre.zxian.org adresine bir bağlantı denedim. Msfn sayfasının en üstteki exe bağlantısının olduğunu görüyorum, ancak bence bu sayfayı barındıran sayfaya bağlanmak daha iyi olur, böylece kullanıcılar güncellendiğinde nereden geldiğini bilirler. - Sam Hasler


Bağlantılar klasörüne (IE Sık Kullanılanlar) bir çift .vbs komut dosyasına kısayollar ekleyerek ve Gezgini pencerelerinde Bağlantıları gösterme çubuğunu görüntüleyerek bunu kendim yapmaya çalıştım.

Hepsini sakla:

Set Shell = CreateObject( "WScript.Shell" )
Shell.RegWrite "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Hidden", 00000002, "REG_DWORD"
Shell.RegWrite "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\HideFileExt", 00000001, "REG_DWORD"
Shell.RegWrite "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\ShowSuperHidden", 00000000, "REG_DWORD"

Hepsini Göster ↓:

Set Shell = CreateObject( "WScript.Shell" )
Shell.RegWrite "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Hidden", 00000001, "REG_DWORD"
Shell.RegWrite "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\HideFileExt", 00000000, "REG_DWORD"
Shell.RegWrite "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\ShowSuperHidden", 00000001, "REG_DWORD"

Ne yazık ki değişiklikler hemen uygulanmıyor gibi görünüyor.


0
2018-05-29 13:22ilginç ... bir yenileme (F5) veya yakın / yeniden explorer ihtiyacı var mı? - Lucas
Yapmanız gereken minimumun, Görev Yöneticisi ile explorer.exe işlemini bitirip yeniden başlattığını düşünüyorum. Veya bu yöntemi kullanın: kapustein.com/blog/?p=364 hangi daha fazla çabadır. Oturum kapatma / açma veya yeniden başlatma işleri de. - Richard
Zeki. Tek sorun, Windows 7 kaşifinde araç çubukları eklemek için zaten görmüyorum. Windows Explorer'ın önceki Windows sürümlerine göre biraz kilitlenmiş gibi görünüyorlar. - Scott Bussinger


QTTabBar explorer addon, aynı simgeler ve büyük / küçük boyutlarla tamamlanmış standart araç çubuğu düğmelerini geri ekler. Ne yazık ki, bu yazı olarak, Windows Vista uyumlu değil, sadece Vista uyumlu.


0
2018-06-21 13:06

Bunu bir kez 2 kayıt defteri dosyası oluşturarak, bir tane göstermek için ve bir tane de gizlemek için yaptım. Mükemmel çalıştı, ancak explorer çubuğunda basit bir düğme kadar uygun değildi.


0
2018-06-21 14:00