Soru Paylaşılan düz dosya veritabanları için sürekli yedekleme uygulanabilir mi?


Paylaşımlı bir konumda yüzlerce DBF biçimli veri dosyası içeren bir veri kümesinden bahsediyorum; bunların bir kısmı ya da hepsi birden çok ağ kullanıcısı tarafından açılabilir ya da kilitlenebilir ve Microsoft'un Veri Koruma Yöneticisi iki saatte bir çoğaltılır.

Bu durumda 'enstantaneler' üzerine güvenilebilir mi?


6
2018-01-28 16:20


Menşei
Cevaplar:


Şahsen, enstantanelerin iyi olduğuna güvenmezdim. Veri dosyalarına göre uygulamanın erişim düzenine bağlı olarak belki şanslı ol, ama ben de çiftlikte olmazdım.

Anlık görüntülemenin farkında olmayan bir uygulamadan anlık görüntü aldığınızda ( her "Paylaşılan dosya veritabanı" uygulaması) tutarsız bir kopyasını alma riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Elbette, anlık görüntü sırasında diskte tam olarak ne olduğunu göreceksiniz, ancak uygulamanın bir veya daha fazla kullanıcısı, verilerin güncellenmesi sürecinde ortada olup olmadığını bilmiyorsunuz. Tüm istemcilere tutarlı bir duruma açık dosyaları getirmelerini emretmek için sunucu tarafı veritabanı motoru olmaması nedeniyle hiçbir mekanizma yoktur. Şüphesiz, dosya sunucusu bilgisayarındaki temel işletim sistemi, anlık görüntü almadan önce dosya sistemine G / Ç işlemesini zorlayacaktır, ancak uygulamaların kendileri için ne tür bir aptallık yaptığına dair hiçbir fikriniz yoktur (istemcide bellekte yazılmamış veriler, vb.).

Güvende olmak istiyorsanız, kullanılmadığında düzenli olarak DBF dosyalarınızın yedeklerini alın. İsterseniz fotoğraf çekimi yapın ve şansınız olabilir, ancak en azından enstantanelerin ortaya çıkması durumunda "kullanımda değil" yedeklerinizi geri alacaksınız.


2
2018-01-28 23:40Tahmin ettiğim şey budur - DPM tarafından üretilen kopya, bir gecede kasete yapıştırılır, bu nedenle kullanıcıların evden çıkıp dosyaları terk etmediği varsayılırsa, gece yedeklemesi güvenli olmalıdır (teoride). Teşekkürler - Alan B


Değer ne için kullanıyoruz Çift almak Paylaşılan düz dosyaların gerçek zamanlı (veya gerçek zamanlı yakın) yedekleri için.

Çok pahalı, ama bulduğumuz tek güvenilir seçenek buydu. Biz yaklaşık 20 Gb Yaygın Btrieve dosyaları vardı.

SQL Server'a geçiş yaptığımızdan bu yana çok az sayıda düz dosyamız kaldı ve çoğumuz artık çoğu zaman açıldı ve basit bir DFS'nin düzenli olarak yedeklendiğinden emin olmak için yeterli olduğunu gördük.


1
2018-01-28 23:51Teşekkürler! Uygulamamızla birlikte kullanılan DoubleTake'i gördüm. İnsanları bir SQL arka ucuna sahip olan sürümün üzerine almak için çalışıyoruz! - Alan B