Soru Ssh uzak bağlantı noktası iletmeyle yerel olmayan istemcilerden uzak bağlantılara nasıl izin verilir?


Bir sistemim var "privatesys". Web sunucusuna, aşağıdaki gibi ssh uzak bağlantı noktası iletimini kullanarak uzak bir proxy üzerinden erişmeye çalışıyorum.

Özel sys adı: privatesys
Bağlantı noktası: 80

Uzak sistem adı: remotesys
Uzak bağlantı noktası: 9090

Privatesys, aşağıdaki komutu çalıştırdım.

ssh -N -R remotesys:9090:localhost:80 -l username remotesys

9090 numaralı limana remotesys'ten bağlandığım sürece, privatesys ve remotesys arasında bir tünel kurdu ve port yönlendirme iyi çalıştı.

Yapmayı sevdiğim şey erişim http://remotesys:9090/ aynı alt ağdaki remotesys sistemlerinden. Bunu yaptığımda, tarayıcıdan geçersiz URL hatası alıyorum. Sistemdeki tüm arabirimler yerine, remot'ların sshd'sinin localhost'a bağlı olması gibi görünüyor.

Alt ağındaki herhangi bir sistemden bağlantı kurabilmeleri için sshd'yi almanın hilesi nedir?


6
2018-06-29 23:09


Menşei


@Ken, Lütfen bu sitede ssh araması yapın ve bunun hakkında sorulan çok fazla soru göreceksiniz. Programcılar tarafından kullanılan bir araçtır. Bu sitenin güzelliği, etiketlere göre otomatik olarak kategorileme yeteneğidir. Birden çok haber grubunda çapraz postalama ile eski günlerde olduğu gibi polisiye ihtiyacımız yok. "Sıfır kabul eder ... kabul edilemez" ile ne demek istediğini anlamıyorum.


Cevaplar:


Sunucu yapılandırmasını değiştirmeniz gerekebilir. GatewayPorts'u 'on' veya 'clientpecified' olarak ayarlayın. Aksi takdirde uzak arabirim localhost ile sınırlıdır.


5
2018-06-29 23:26Kök erişime sahip olmayan bir sunucuda yapılabilir mi?
Hayır, sshd_config dosyasını düzenlemeniz gerekiyor. Ancak sunucuya giriş yapmayı ve yerel bir yönlendirme kullanmayı deneyebilirsiniz. Gibi: ssh -R *: 9090: localhost: 80 -l kullanıcı adı privatesys - John Smith
Lütfen açık bir şekilde konuyla ilgili soruları yanıtlamayın. Neyin olup bittiğinden emin değilseniz, lütfen birkaç dakika SSS. Konu dışı soruları yanıtlamak, başkalarını da yayınlamaya teşvik eder ve bu siteyi daha az kullanışlı kılan karmaşayı ve gürültüyü ekler. Teşekkürler. :)
@Ken, sık sık kendilerine gönderileceklerine eminim. Sunucu Hatası veya Süper Kullanıcı - Bir soru, söz konusu sorunun nihai hedefine bakılmaksızın bir cevaptır. düpedüz konu dışı sorular, kesinlikle haklısınız, ama soru Stack Exchange içinde doğru yere taşınabiliyorsa, cevapların gösterilmesinden oldukça memnunum. :) - sarnold
Özel güvenlik duvarı arkasında olduğu için yerel yönlendirmeyi kullanamıyorum.