Soru Genel adres defterim, kullanıcı eklerken veya kaldırırken neden güncellenmesi bir güne kadar sürer?


Şu anda bir şirkette bir yöneticiyim ve bir vpn ile bağlı farklı konumlarda iki Birincil Etki Alanı Denetleyicisine sahip bir Windows etki alanının bir parçasıyım, Her konumda en az bir yedek etki alanı denetleyicisi var ve 100'den az kullanıcımız var. Sunucular çoğunlukla Windows 2003'tür. Ayrıca, her iki konumda da yedekli kullanıcılar için Exchange 2003 sunucuları var ve her iki konumda da kullanıcılara hizmet vermekteyim.

Etkin dizindeki bir kullanıcı için değişiklik yaptığımda, bir ad değişiyor ya da bir kullanıcı ekliyor ya da kaldırıyorum. Genel adres defterimizi birkaç saat, bazen herkesin bakış açısından güncellenmesi bir güne kadar sürer.

Neden bu ve nasıl hızlandırmak için giderim?

Ayrıca, doğrudan programlama ile ilgili olmayan bu durumu affedin, umarım bazılarımız çok şapka takmak zorunda olduğu için orada değiliz.


6
2017-09-17 20:46


Menşei
Cevaplar:


Tahminim, kullanıcılarınızın Exchange'e bağlanırken önbelleğe alınmış modda çalışmasıdır. Bu durumda, muhtemelen çevrimdışı adres defterini indiriyorlar. Bu bir zamanlamada oluşturulur ve daha sonra müşteriler tarafından düzenli olarak güncellenir.

İş gereksinimlerinizi karşılamak için varsayılan zamanlamayı değiştirmek isteyebilirsiniz (değişikliklerin sıklığı, adres listesinin boyutu vb.).

Çevrimdışı adres defterleriyle nasıl çalışılacağını açıklayan iyi bir makalede http://www.msexchange.org/tutorials/Offline-Address-Book-Best-Practice.html.

Tabii ki, benim tahminim yanlış olabilir ve bu sizin yaşadığınız şey değil, ama daha fazla bilgi olmadan, en azından size olası bir cevap verir.


5
2017-09-18 00:19Ayrıca değişim yöneticisinde "Alıcı güncelleme servislerini" seçebileceğinizi ve şimdi sağ tıklayıp güncellemeyi seçebileceğinizi öğrendim. - reconbot


Aynı gün değişiklikleri görmek istiyorsanız Recipient Update Service'i (etki alanı ve / veya Enterprise) yeniden oluşturmaya bakmak istediğinizi düşünüyorum. Anladığım kadarıyla bu, değişim bakımının bir parçası olarak her gece yeniden oluşturuldu, ancak manuel olarak çalıştırmaya zorlayabilirsiniz.

http://www.msexchange.org/tutorials/MF017.html


1
2017-10-16 17:28