Soru Ne tür bir posta sunucusu kullanıyorsunuz?


Orada bir sürü posta sunucusu var. Microsoft Exchange, Windows'ta kuruluştaki baskın kurumsal posta sunucusu olmuştur, ancak ben kullanıyorum Kerio Mailserver uzun zamandır ve hala daha iyi çözümler olmadığını merak ediyorum.

Hangi posta sunucusunu kullanıyorsunuz ve neden?
Belirli bir posta sunucusunun 'öne çıkmasını' sağlayan özellik nedir?

Hem * NIX hem de Windows uygulamaları açıktır.


29


Menşei
Cevaplar:


Postfix ... ve neden http://www.redhat.com/support/resources/howto/RH-postfix-HOWTO/c49.html


20

Exim + Değişim.

Exchange oldukça iyi bir groupware istemcisi ve No.1 avantajı [*], Blackberry'e güvenmemizi sağlayan Activesync (e-posta + takvim senkronizasyonu) 'dir :)

Bunu söyledikten sonra, normal bir kurumsal MTA tarafından alınan postaların büyüklüğü (spam vs) ve verimli bir değişim sunucusu çalışan bir mesajın maliyeti başına bir katı olması gibi bir internet üzerinden doğrudan bir değişim sunucusu yapmazdım. nix tabanlı MTA.

Exim (IMHO ve belirtildiği gibi), e-postaların büyük veya küçük miktarlarını işlemek için en esnek, kararlı ve kaynak verimli bir yoldur - birkaç ek uygulama ile spam / virüs filtrelemeye ve exim filtre sistemi kullanılarak gerekli herhangi bir kural tabanlı esnekliğe sahip olabilirsiniz. . Ben asla exim tarafından ele alınamayan bir posta gereksinimi ile karşılaşmadım (ve bazı garip gereksinimleri vardı) ve dokümantasyon ve posta listesi desteği harika.

Her zamanki kurulumum Internet -> Exim -> active sync ve outlook web erişimi için biraz NAT içeren dahili Exchange sunucusu. Ölçeklenebilir, güvenli ve yönetimi kolay.

[*] benim için. Bence diğer insanlar başka sebeplerden hoşlanıyorlar ... :)


8Ancak Zimbra (daha ucuza) veya Google Apps (ücretsiz) ile de aktif olabilirsiniz. - Dan Udey
Muhtemelen aradığım zamanda değil - ama iyi bir ipucu. Teşekkürler. - Mark Regensberg


Ubuntu 8.04 sunucusu + Postfix + Güvercin. IMAP istemcileri. Nedeni KISS'dir. Kurulumu ve bakımı kolay + besleme azdır. Mütevazi donanım gereksinimleri.


8Eğer linux üzerindeyseniz ve bunu şirket içinde barındırmanız gerekiyorsa, Postfix + Dovecot'un yenilmesi zor. - Avery Payne
Hatta "linux" olmak zorunda değilsin. Sadece posta yapan bir VM'd sunucusunda çalışıyoruz. Sen de slicehost gibi bir yere ev sahipliği yapabilirsin. - John McC


Kullanırız Zimbra. Exchange'den çok daha ucuzdur, açık kaynak teknolojilerini kullanır, Masaüstü istemcisi Windows, Linux ve Non-PPC Mac'lerde çalışır.

Sunucu kısmı ayrıca bir Debian kutusu üzerinde çok kolay bir yükleme, ancak Windows'ta da çalışır.


6

Şu anda 5 farklı etki alanı için e-posta barındırmak için hMailServer kullanıyorum.

http://www.hmailserver.com/

Bu alanlara web posta sağlamak için SquirrelMail kullanıyorum.

http://squirrelmail.org/

Bu, web postasını sunmak için IIS6 ile Windows 2003 R2 kutusunda çalışıyor. Bu bileşimi çalıştırmanın başlıca nedenleri, her iki programın da ücretsiz olması ve şu anda takvimlemeye ihtiyaç duymamasıdır. Bunlar sadece Windows’ı yapan birileri için nispeten ağrısızdır.


5Hmailserver için +1. Değişim için tam olarak bir değişim değil, özgür olmak her zaman ek bir cazibe. - John Gardeniers


Şirketim işbirliği için Exchange kullanıyor, ancak bunları kullandım Exim ağ geçitleri için. Exim şimdiye kadar gördüğüm en esnek posta sunucusudur ve kullanmak benim için bir zevktir ve sadece Exchange ile yapmam gereken şeylerden bazılarını yapmaya çalışmayı hayal edemiyorum (regexp'e dayalı domain filtreleme, domainleri normalize etme) kullanıcılarımızın yalnızca bir alan adı ve 20 genel alanımızın hala çalıştığı, şu anda verilen bir lp @ alanının üç farklı platformda (eski-linux, Lotus ve Exchange), vb.


4

Ücretsiz sürümü kullanıyorum (10 kullanıcıya kadar) SmarterMail. Oldukça tam özellikli, yerleşik ClamAV ve SpamAssasin. Ayrıca takvim, web posta, gruplar vb.


3Smartermail için 1+ - Elijah Glover


MailEnable 200 $ gibi, değişim özelliklerine ihtiyacınız yoksa harika çalışıyor


2