Soru Ev ve kişisel deneyler için bulut altyapısı? [kapalı]


Birçok teknikte olduğu gibi, son birkaç yılda bir dizi eski x86 sunucusu, x86 masaüstü ve Cisco anahtarı biriktirdim.

Web uygulaması denemeleri için küçük bir bulut kümesi oluşturmak istiyorum (web sunucusu + veritabanı + uygulama sunucusu). Yani, tam olarak bir bütün olarak ölmek istemiyorum. ortamı.

Küçük ölçekli, kişisel, uygulama bulutu oluşturmak için yazılım seçeneklerim nelerdir?


6
2018-05-01 22:29


Menşei


"Sis bilişimi", belki? :-) - ceejayoz


Cevaplar:


Düşündün mü Okaliptüs? Ücretsizdir ve sahip olabileceğiniz birkaç kutuya kurmak oldukça kolaydır. Sitelerinden:

EUCALYPTUS - Elastik Yardımcı Bilgisayar   Programlarınızı Bağlama Mimarisi   Faydalı Sistemler için - açık kaynaklı   için yazılım altyapısı   "bulut bilişimini" uygulama   kümeler. Geçerli arayüz   EUCALYPTUS Amazon ile uyumludur   EC2 arayüzü, ancak altyapı   çoklu desteklemek için tasarlanmıştır   istemci tarafı arayüzleri. EUCALYPTUS   yaygın olarak kullanılabilir kullanılarak uygulandı   Linux araçları ve temel Web servisi   kurulumu kolaylaştıran teknolojiler   ve devam ediyor.


6
2018-05-01 22:45

Muhtemelen bulut bilişimine ihtiyacınız yok, sadece küme hesaplaması. Bulut bilişim, bir kümelenmenin zamanlamasını içerir ve bunlar sizin yüzde 100'ünüzdür! Hadoop'un google mapreduce küme oluşturması için projeler var, ancak belki de başlamak için kontrol etmelisiniz BashReduceHadoop'u daha hafif bağımlılıklar ile taklit eder.


1
2018-05-02 00:04