Soru Sabit Sürücüler: Gerektiğinde her zaman açık mı, yoksa yukarı / aşağı mı?


Özel uygulama, medya içeriğini barındıran ve gün içerisinde sıklıkla erişilen bir NAS'dır.

NAS'ım muhtemelen günde yaklaşık 5 kez bisiklete biniyordu ve bu yüzden onu devirmeye izin vermemeye karar verdim. Bunun sürücü için daha iyi olacağını düşünüyorum, ama emin değilim.

Ancak, bir sabit disk üzerinde daha fazla zararlılığa neden olan şey hakkında somut bir bilgi varsa, merak ediyorum: 7/24 sıkma veya gerektiğinde bisiklet açma ve kapatma.


6
2018-04-26 17:24


Menşei
Cevaplar:


Onları açıp kapatan sıcaklık döngüsü gerçekten onları neyin aldığını. Sürücüler, sıcaktan soğuğa geçişte en uzun süre dayanırlar. Çoğu durumda, günde bir düzine kez bisiklet sürmek, bir arızaya neden olmak için gerekli olan aşınmayı yapmak için birkaç yıl alacaktır. SAN'ım 24x7x365 sürücüleri çalıştırıyor, ancak her bir durum farklı.


4
2018-04-26 18:38

Sabit diskinizin teknik detaylarını, desteklediği maksimum sıkma / indirme olayları için kontrol etmelisiniz.

Bu bilgi akıllı olarak kullanılabilir, böylece dönüşü açabilir, birkaç gün bekleyebilir ve sürücünüzün bir ömür boyu hayatta kalacağını düşünüyorsanız teknik özellikleri tekrar kontrol edebilirsiniz.


2
2018-04-26 17:55

İyi bir sunucu sınıfı sürücüler kullanıldığını varsayarak, deneyim onları en iyi durumda bıraktığınızı gösterir. Döndürülmüş veya kapatılmış olan sürücüler, önemli ölçüde daha yüksek bir arıza oranına sahip olma eğilimindedir.

Yukarıda genel olarak daha düşük kalite ve daha geniş üretim toleransları nedeniyle tüketici sınıfı sürücüler için geçerli değildir.


1
2018-04-26 21:58