Soru Yerel veya ağ hesabı olmadan Windows yerel bilgisayarında oturum açma


Yanlışlıkla etki alanı denetleyicisindeki etkin dizinden kaldırılmış bir Windows 7 Professional makinem var. Bu nedenle ağ bu makineyi tanımıyor ve makine ağı tanıyamıyor. Bilgisayarı yeniden etki alanına eklemek için yerel Windows makinesinde oturum açmam gerektiğini anlıyorum. Ancak, yerel yönetici bu Windows makinesinden devre dışı bırakıldı.

Bu etrafında çalışmak için bir yolu var mı? Başka bir deyişle, işletim sistemini silmek ve yeniden başlatmak zorunda kalmadan yerel makineye nasıl geri dönebilirim?


6
2018-05-19 15:15


Menşei
Cevaplar:


Ağ kablosunu çıkarmayı deneyebilir, yeniden başlatabilir ve ağ üzerinden oturum açmayı deneyebilirsiniz, eğer bir admin hesabıyla ona girerseniz, şifreyi önbelleğe almış olmanız gerekir.

Bir göz atmak başarısız http://www.pogostick.net/~pnh/ntpasswd/, bu geçmişte benim için çalıştı


6
2018-05-19 15:17Benzer durumlar için pogostick'i de kullandım ve yerel Administrator'un parolasını sıfırlamak için çalıştı, böylece oturum açıp etki alanına yeniden ekleyebildim. - Sean Staats


Bir kurtarma / kurulum CD'sinden önyükleme yapabilir ve komut istemine girebilir, ardından Yönetici'yi etkinleştirmek için bunu çalıştırabilirsiniz:

net user administrator /active:yes

1
2018-05-19 15:22

Başka bir yönetici hesabı olmadığında, Windows 7'nin yerleşik olanı yeniden etkinleştirdiğine inanıyorum. Güvenli modda önyüklemeyi deneyin. Başarısız olan, büyük olasılıkla bu işlemek için bir önyükleme disketi var.


0
2018-05-19 15:19