Soru Yerel kullanım için özel ubuntu AWS EC2 AMI nasıl indirilir


Şu anda AWS EC2'de barındırılan çok sayıda ubuntu sunucumuz var. Bu sunucuların birçoğuna nadiren erişilir ve maliyet tasarrufu için bunları şimdi yerel sitemize taşımak ve Amazon'da sonlandırmak isteriz.

Sunucuların çoğu EBS desteklidir ve Yönetim Konsolunu kullanarak bunların AMI görüntülerini oluşturduk.

Mevcut AMI'leri indirmeyi umuyordum ve bu görüntüleri yerel olarak yeni sunucular kurmak için kullanacağız, böylece uygulama yığınını ve yapılandırmalarını sıfırdan yeniden yüklememize gerek kalmayacak. 1) Bu mümkün mü? 2) Bu AMI'yi indirmek nasıl olur? (Yönetim konsolundan bir şekilde mümkün olabileceğini umuyordum.) 3) AMI'nin kurulum için kullanılabilmesi için nasıl değiştirilmesi gerekiyor?

Ubuntu EC2 AMI görüntülerini yerel olarak nasıl çalıştırabilirim? bir cevabı öneriyor gibi görünüyor, ancak bağlantı verdiği makale artık erişilemeyen önemli bağlantılar içeriyor. Aynı zamanda oldukça ayrıntılı bir süreç önermektedir.

https://forums.aws.amazon.com/message.jspa?messageID=204881 Bunu yapmak mümkün olduğunu öne sürüyor, ancak görüntüyü gerçekte nasıl indireceğimize dair herhangi bir açıklama yapmıyor. https://stackoverflow.com/questions/5145286/boot-ec2-ebs-volume-locally bunun mümkün olmadığını öne sürüyor.


6
2018-02-28 13:37


Menşei
Cevaplar:


Bitleri ve parçaları araştırırken bulduğum şeyden, yapmak kolay değil.

için almak görüntü, bir anlık görüntü alabilir ve çalışan bir örneğe bağlayabilir, ardından içeriği ssh üzerinde dd gibi bir şeyle birlikte yerel bir ham dosyaya kopyalayabilirsiniz. Ardından, cismi örnekten ayırın, görüntüyü yerel olarak sakladığınızdan emin olun ve EBS bloğunu silin. Görüntüyü aktarmak ve ham disk görüntüsünü incelemek için yerel bir geri döngü olarak monte etmek için DD / compression / ssh işlevini nasıl kullanacağınızı biliyorsanız bu bölüm çok zor değildir. Bunun için dersler mevcuttur.

Zor kısım onu ​​önyükleme yapıyor. Örneğinizin nasıl oluşturulduğuna bağlı olarak, çekirdekler genellikle Xen çekirdekleri sıyrılarak, VMWare gibi bir şey için donanım desteğinden yoksun olabilirler. Disk görüntüsünü monte etmeniz ve önyükleme yöneticisini değiştirerek daha genel bir çekirdek yüklemeniz gerekir. Ayrıca, Amazon'un sanal ağ yönetimini (DHCP atamaları, güvenlik duvarı, yönlendirme) ele geçirmesi için bazı ince ayarlamalar yaptığı gibi ağ bağlantısını da yapmak zorunda kalacaksınız.

Bu mümkün olmalı; Kendi AMI'lerinizi Amazon bulutuna yüklemek için araçlar ve eğiticiler var, sadece başka yollara nasıl gidileceği konusunda fazla bir şey yok. Konfigürasyon zorluklarının nasıl çözüleceğini anlamanızın ardından, uygulamalarınız için bağımlılıkların bir listesini almak ve konfigürasyonları aktarmak ve bağımlılıkları yeni bir yerel makine olarak yüklemek daha iyi olabilir.

Alt satır ... muhtemelen mümkün, dönüşümün diğer yoluna gitmek mümkündür, ancak Linux cerrahisinde çekirdek ve yapılandırma konusunda yetenekli değilseniz, zorluk çekmenizde EC2 örneklerinizi şablon olarak kullanabilirsiniz. aşağıdan yeniden inşası.


7
2018-02-28 14:03Birim başlangıçta içe aktarıldıysa, dışarı aktarmak için kısayol araçlarını kullanabilirsiniz. Ancak, orijinal olarak içe aktarılmadıysa, Bart-Silverstrim'in önerdiği gibi, dd'yi ssh üzerinden kullanmak isteyebilirsiniz. unix.stackexchange.com/questions/132797/... - outis nihil