Soru Exchange Autodiscover'ı nasıl yeniden yapılandırırım?


Bu yüzden ofis dışında uzun zamandır sorunlarım vardı, bence değişimim yanlış ayarlandı. Testexchangeconnectivity üzerinde test çalıştırırken bağlanır http://mydomain.com/autodiscover ve çalışır http://autodiscover.mydomanin.com ne yazık ki bunlar da yapılandırılmamış ve sadece owa.alanim.com için ayarlanmış olan

OOF

En iyi adım ne? mydomain.com web tasarımcılarımın sunucusuna işaret ediyor. owa.mydomain bize işaret ediyor ve uzak (sbs2011 şey) ve OWA için çalışıyor gibi görünüyor.

sbs2011, exchange2010


6
2017-08-08 08:56


Menşei
Cevaplar:


Autodiscover, Exchange'i kullanmak için uzak Outlook yüklemelerinin ve mobil aygıtların yapılandırmasını basitleştirmeye yardımcı olan bir araçtır. Microsoft'un Bu özellik hakkında ayrıntılı dokümantasyon burada.

Autodiscover engelini aşmanın en kolay yolu, herkese açık bir DNS A oluşturmaktır. autodiscover.mydomain.com Bu SBS sunucunuzun IP adresine işaret eder. Bu ayrıca bir CNAME takma adı olabilir, ancak A Kaydı'nı tercih ederim. Bu, alan adı kayıt sitenizden veya herkese açık DNS'inizi yöneten kişi tarafından talep edilebilir veya yapılandırılabilir. Bu gerçekten DNS tarafındaki kurulumun büyük kısmı.

Diğer kısım SSL sertifikanızı ele almaktır. Web posta adresinize göz atar ve SSL sertifikasını incelerseniz, hangi DNS adlarının yapılandırıldığını görürsünüz. Sahip olmak isteyebilirsiniz aynı sertifikadaki autodiscover isimleri. Yine, daha ilgili bir süreç, ancak uzun vadede yararlı.

Bu bir SBS olduğundan, yalnızca tek bir ad sertifikanız olabilir. Orjinal uygulayıcı ile kontrol edecektim, fakat alternatifiniz bunun yerine bir yedek SRV DNS kaydı oluşturmak olacaktır. Bunu gör Microsoft'tan yaklaşım ve ek burada notlar.

Autodiscover artık sizin için başarısız olsa da, postanızı el ile yapılandırabilirsiniz. bu kadar uzaklaştın mı?


8
2017-08-10 11:49Mükemmel cevap! Asıl sorulan soruya bir cevap daha var: Yalnızca 2 otomatik bulma URL'sinin 1'ini yapılandırmanız gerekiyor. Bir kullanımda olduğundan, sadece "autodiscover.mydomain.com" adresini OWA sunucunuza yönlendirmek için kurduysanız. - Mark
Cevap için teşekkürler, postalar iyi çalışıyor. autodiscover'ın dns kayıtlarını değiştirdim. owa.mydomain için bir sertifikam var, ancak bu şüpheli olabileceğinden otomatik düzeltme içermiyor, şimdi bunu tamamlamalıyım. yeni bir sertifika gerekli mi? Teşekkürler - user121246
Evet .. yeni bir sertifika gerekli olacaktır. Bunu, OWA sunucunuzla paylaşacağınız için, hem owa hem de autodiscover için (ya da Microsoft tarafından teknik olarak vazgeçilmez olan joker karakter sertifikasına sahip) Konunun Alternatif Adlarını kullanarak çok isim verilen bir sertifikaya bakabilirsiniz. Hmm, SBS'nin SAN / Wildcard sertifikalarını destekleyeceğini düşünüyorum. - Rex


Her şeyi böyle yapılandıracağım.

E-posta adresinizin blah@example.com olduğunu varsayalım

 1. Tamamen ilgisiz example.com web sitenizde 443 numaralı bağlantı noktanız varsa, web sitenizin hangi web sunucusunu ele aldığından emin olun. URL /Autodiscover/Autodiscover.xml için

  Bu, Exchange istemcilerine gitmesini söyler.

  E-posta istemcilerinin web siteniz tarafından ele geçirilmesini önler.

 2. Autodiscover.example.com için A veya CNAME veya DNS kayıtlarınız olmadığından emin olun.

  Bu ayrıca Exchange istemcilerine gitmesini söyler.

  Bunun yerine, servis uç noktalarını bulmak için uygun RFC yöntemini kullanacaklar, bir sonraki mermiye bakınız.

  (Bunun, bu iş parçacığında sunulan diğer tavsiyelere aykırı olduğunu biliyorum; size sadece AutoDiscover'ı yapılandırmanın bu alternatif yöntemini sunmak istedim!)

 3. "_Autodiscover._tcp.example.com" için bir DNS SRV kaydı oluşturun, "exchange.example.com" içermelidir.

  Bu, Exchange istemcilerine bağlanmak için söyler. https://exchange.example.com/ autodiscover için.

  (Hostname değişimini aradığımızın ve autodiscover değiliz, bir sonraki mermi içinde belirgin olacaktır.)

 4. Exchange sunucularınızı, tüm hizmetler (adres defteri, e-posta, takvim, her neyse) IIS sitesinde ve sanal konaktaki "exchange.example.com" adresinde bulunacak şekilde yapılandırın.

  Bu, SAN sertifikaları için ödeme yapmak zorunda kalmadan, her şeyi yalnızca bir SSL sertifikası üzerinde çalışacak şekilde yapılandırmanıza izin verir.

 5. İçin bir SSL sertifikası oluşturun https://exchange.example.com/

  (Beğendiğiniz sertifika yetkililerini kullanın.)

  SSL sertifikasını Exchange IIS hizmetine yükleyin.

 6. Exchange.example.com'un, DNS'de Exchange IIS hizmetinin IP adresini gösteren bir A veya CNAME kaydına sahip olduğundan emin olun.

Bu sadece yapmalı.

Bu biraz sarsılmış ve bu yüzden Exchange istemcileri uygun bir şey yapmadan önce autodiscover hizmeti bulmak için bir sürü kodlanmış, aptal yerleri deneyin ve bir DNS SRV kaydı isteyin. Bu delikler takılı olmalı ya da müşteri bir noktada yanlışlıkla web siteniz gibi alakasız servisler tarafından kaçırılacak.


1
2017-10-07 11:48Birçok Activesync istemcisinin bu konuda sorunları olduğunu düşünüyorum. - ewwhite