Soru ESX 5.5 Maksimum Dosya Boyutu


Bir var ~24TB Datastore (bir DAS ile eşlenen tek bir LUN) VMFS5 Bilgi deposu.

Anlayışım ESX 5.5 ve VMFS5 ile oldu, 62 TB'a kadar dosya boyutlarına sahip olabilirsiniz (bu makaleye göre: http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=2058287).

Ancak, veri deposunun özellikleri aşağıdakileri gösterir:

enter image description here

Eksik olduğum bir konfigürasyon var mı, burada yanlış bir şey mi var?


6
2017-07-02 18:12


Menşei


Sorun nedir? - drum
Üzgünüm açık değildi. - PnP
Bu veri deposu VMS 3'ten yükseltildi mi? - joeqwerty
Hayır, yeni bir MD1200 genişlemesinde yepyeni bir veri deposu oldu - PnP


Cevaplar:


Çözülmüş. Veri deposuna vSphere Web Arayüzü üzerinden baktığımda (benim hatam, eski istemciyi tercih ediyorum) doğru olarak 62TB maksimum boyut sınırını gösterir. Potansiyel olarak eski GUI'deki sabit kodlanmış bir değer şimdi kullanımdan kaldırılmıştır.


7
2017-07-02 19:16Kesinlikle. Başvuruda bulunduğunuz KB makalesinde ayrıca "2 TB ötesindeki bir VMDK oluşturmak veya genişletmek için vSphere Web İstemcisini kullanmanız gerekir" cümlesi de vardır. - VFrontDe
Evet, ama GUI'nin yanlış bilgileri bildireceğini anlayamadım. - PnP


Bu eski bir VMFS-3 birimine benziyor. Blok boyutu, eski VMFS-3 formatı altındaki veri deposunun maksimum kapasitesini etkiler.

enter image description here

Fakat bunun ötesinde ve vSphere 5.5 ile, daha büyük VM'ler ve VMDK'larla herhangi bir şey yapmak için Web istemcisini kullanmanız gerekir.

4 TB'den büyük VMDK'lar oluşturmak için vSphere Web İstemcisini kullanın veya   Mevcut bir VMDK'yi 4 TB'nin ötesine uzatın.


2
2017-07-02 19:20VMFS 3 veri deposunun da yükseltilmiş olabileceğini düşündüm, ancak 1MB VMFS 5 için yapılandırılamayan blok boyutu. kb.vmware.com/selfservice/microsites/... - joeqwerty