Soru VMware'deki Konuk İşletim Sistemi seçenekleri arasındaki fark nedir?


kurulum sırasında bir misafir işletim sistemi tipi seçiyorum (Pencere / Linux / Diğer + sürüm). Farkı nedir? İpucu: "Konuk işletim sistemini tanımlamak, sihirbazın işletim sistemi kurulumu için uygun varsayılan değerleri sağlamasına olanak tanır." Etkinleştirilmiş / devre dışı bırakılmış veya sadece vmware araçları, CPU, RAM vb. İçin doğru bir seçim yapmak için bazı CPU optimizasyonları veya özellikleri var mı?

screenshot


6
2017-10-11 00:43


Menşei
Cevaplar:


Bildiğim kadarıyla, işletim sistemlerinin listesi diğer ayarların hazır ayarlarıdır. İlk RAM miktarını, ilk sanal disk boyutunu, APIC / ACPI ayarlarını, SATA / IDE düzenini vb. Değiştirir. Örneğin, eski işletim sistemleri SATA'yı desteklemez. Veya daha yeni işletim sistemleri en az 1 GB gerektirir / önerir. Vb.

Ön ayar sizi herhangi bir şeye kilitlemez; Sadece makul varsayılan ayarlar.


5
2017-10-11 00:48Bu şablonları / varsayılan seçimleri görmek mümkün mü? VMware programm klasörünü kontrol ettim ama hiçbir şey bulamadım. - user140518


Bu seçenekler, VM için varsayılan disk boyutunu, belleği, CPU'yu vb. Belirler. Sanal hardare de bu seçime göre seçilir. Örneğin, belirli sanal NIC'ler belirli işletim sistemlerinde daha iyi performans gösterir


5
2017-10-11 00:52

Yukarıdakilere ek olarak, konukta VMware Tools'u kurmaya gittiğinizde, o konuk işletim sistemi için uygun araçlar yükleyicisiyle konuka hangi ekin ekleneceğini belirler.


0
2017-10-12 12:57