Soru Apache için Log Analyzer [kapalı]


İki ilgili soru.

Awstats ve webalizer dışında iyi bir apache log analizörü var mı?

ve herhangi bir hata kaydı analizcisi var mı?

--İşaret


6
2017-08-01 23:40


Menşei


Bu "serbest" faktörü var mı? - random
Evet. özgür bir faktördür. - madphp
Belki de webalyzer ve awstats'ın zaten yapmadığı günlüklerden çıkmaya çalıştığınız şeyleri ayrıntılandırabilirsiniz. - John Gardeniers
Kayıtları ev sahibi ile arayabilmek istiyorum. Awstats ve Webalizer gerçekten yapabileceğiniz şeylerde çok sınırlıdır. Orada herkes görebiliyor. - madphp


Cevaplar:


splunk hata günlükleri için mükemmeldir. ücretsiz ve ücretli sürümler mevcuttur.


4
2017-08-02 02:06Splunk geçenlerde 4.0'unu yayınladı ve henüz ücretsiz bir sürüm sunacaklar (yapacaklarını söylüyorlar). Ücretsiz bir sürüm için en son 3.x'i indirin. - pgs
Doğru. Bunun için Q3'ü hedefliyorlar. - Keith


Çıkış yapmak Ziyaretçi . Bu gülünç hızlı bir Apache Log ayrıştırıcısı. Gerçek zamanlı kayıt yapmak için bile ayarlayabilirsiniz.


4
2018-03-16 19:56

Bildiğim kadarıyla, awstats temel olarak standarttır. Bundan daha iyi sayılan bir şey duymadım (böyle şeyler konusunda uzman değilim).

Hata günlüğü için bir analizör bulma olasılığınız yoktur, çünkü erişim günlüğünün aksine, hata günlüğü verileri için standart bir format yoktur. Hata günlüğünde ortaya çıkan şey tamamen web uygulaması veya CGI betiğine oraya yerleştirilir. Belki de en yaygın biçim formatı veya en azından birkaç standart Apache modülünün kullandığı mod_ssl,

[date] [level] message

ama rutin olarak bu formatı kendi sunucumun günlüklerinde bile takip etmeyen çizgiler görüyorum. Her neyse, genel olarak hata günlüğü mesajlarında ne tür bir analiz yapabileceğinizden emin değilim - analiz etmek istediğiniz günlük çizgilerini neyin üreteceğine büyük ölçüde bağlı olacaktır.


3
2017-08-02 01:21

Analogdan ne haber? Oldukça hızlı.


1
2017-08-02 21:15

Eğer ödemeye aldırmazsan, Webtrends mükemmel. En son onları kullandım, analiz etmek istediğin günlüğe göre suçlandılar. Veritabanının oldukça büyük olabileceği için, raporlama sunucunuzda çok fazla disk alanına ihtiyacınız olacağını unutmayın.

Ayrıca, aslında bir log analizörü olmadığını biliyorum, ama düşündün mü Google Analytics?


0
2017-08-02 00:32

OSSEC HIDS apache günlüklerini (hatalar ve güvenlik olayları) izlemek için varsayılan olarak 24 (en azından kurulumumda) apache kuralına sahiptir. Belirli bir günlük düzeniyle ilgileniyorsanız kendi tanımınızı da yapabilirsiniz.

Bir web sunucusuna ihtiyacınız varsa veya yukarıda belirtilenleri kullanırsanız OSSEC webui'yi yükleyebilirsiniz. splunk ile OSSEC için Splunk Uygulamanın.


0
2017-08-02 08:21