Soru Sendmail'de yeni değişiklikler almanın zarif bir yolu var mı?


Sendmail'in yeniden yapılandırma / işlem yapılandırma değişikliklerini almanın zarif bir yolu var mı sendmail.mc hizmetleri tamamen yeniden başlatmadan ve o anda devam eden smtp dağıtımını potansiyel olarak etkilemeden

Sanırım sendmail eşdeğerini arıyorum apachectl -k graceful apache'de.


6
2018-06-20 07:55


Menşei
Cevaplar:


sendmail, yeniden deneme mekanizmalarına dayanır SMTP protokolü teslimatın güvenilirliği için ve akıllı sunucu uygulaması. Bu yüzden bildiğim kadarıyla mevcut değil.

Sendmail'i yeniden başlattığınızda, geçici bir hatayla gelen tüm bağlantıları iptal eder ve RFC 5321'e göre daha sonra yeniden denenmesi için teslimatın beklendiği bir 421 yanıtı gönderir. bölüm 3.8  ve Bölüm 4.2.5.

Herhangi bir kesintiye uğramış ve teslim edilmemiş giden mesajlar, bir yeniden başlatmanın ardından gönderenin kuyruğundan devam ettirilir.


15
2018-06-20 08:33

O değil sendmail.mc izlemeniz gereken değişiklikler, ancak sendmail.cf. Sendmail okur sendmail.cf. sendmail.mc m4’de yazılır ve çıktı sendmail.cf. Yani önce onu üretmelisin ve sonra kill -HUP sendmail işlem kimliği.

Çalışan Debian / Ubuntu sistemlerinde sendmailconfig yeterlidir. CentOS'ta şöyle bir şeye ihtiyacınız var:

cd /etc/mail
/etc/mail/make
service sendmail restart

Ve sen bitti. Bunlar bir güncel üretir sendmail.cf ve daha sonra sendmail'i yeniden başlatın.


1
2018-06-24 20:39Teşekkürler, ancak sendmail'i yeniden başlatma işleminin, o anda gerçekleşen bir SMTP oturumunu kesmesi olabilir. Sendmail'i aktif bir SMTP oturumu kesintiye uğratmadan değişimi işlemek istiyorum. Bu mümkün değil gibi geliyor (mantıklı - sadece onaylamak istedim). - Mike B