Soru Windows 2003'ten (.job) Windows 2008'e (.xml) zamanlanmış bir görevi almanın bir yolu var mı?


Eski üretim sunucusundan (Windows 2003 sunucu standardı) yeni makineye (Windows 2008 sunucu standardı) taşınmak için bazı işlerim vardı, ancak yeni sunucu eski .job formatını okuyamadı, ayrıca ithal sihirbazı yalnızca .xml iş dosyaları (aynı sürüm). Açıkçası, tüm işleri el ile yeniden yapmak istemiyorum, ancak süreci çok kolaylaştıran bir araç bulamıyor. Bu tür araçlar için Microsoft'a güvenmiyorum, daha önce edindiğim deneyimlerim kötüye gitmişti (DTS -> SSIS). Herhangi bir fikir?

Şimdiden teşekkürler.


6
2017-07-22 02:51


Menşei
Cevaplar:


Sorunu burada tartışıyor gibi görünüyor: http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/itprovistamigration/thread/76b6276b-49f2-41e2-b4ea-f537e0eb88a8

Bunu yapmak için geçerli onaylanmış bir yöntem yoktur gibi görünüyor.

Ancak bu forumdaki bir kullanıcı bunu yayınladı:

Vista / 2008 sunucu işlemeden şemaları çalıştırırsanız, xp / 2003 şemalarını xml'ye dışa aktarabilirsiniz. schtasks / query / s xpmachine / tn taskname / XML> taskname.xml sonra onu alabilirsiniz. Mükemmel değil ama zaman kazandırabilir. / fo tabloyu kullanarak açılan gereksiz sütunlar excel için açılan ve xmls daha sonra yeni sunucuya xmls almak için xmls / create / xml xmlfile.xml dökmek için bir toplu iş dosyası oluşturuldu. Bu yardımcı olur umarım. 

Yani bu mümkün görünüyor ama biraz jiggery pokery gerekiyor.

Kendim denedim ama Win2008'den erişim engellendi. Tüm ayrıcalıklara sahip ağ yöneticisi olmama rağmen. Belki başka biri bir girişimde bulunabilir?

DÜZENLEME-Çözüm:

İş dosyalarınızı nereden aldığınız muhtemelen c: \ windows \ tasks, ancak Vista altında xml dosyaları var. (C: \ windows \ system32 \ görevleri altında)   Mümkünse eski makinene bakmayı dene.

HOWEVER, orijinal makineye kolayca ulaşamayacağınız bir yol var.

  • Her ikisi de Windows \ System32 klasöründe bir XP makineden (Schtasks.exe ve Schedsvc.dll) 2 dosyaya ihtiyacınız olacak, bunları USB'ye kopyalayın ve tüm bunlar XP'den ihtiyacınız var.
  • Şimdi Vista makinenizde.   Onları vista makinenizde kendi dizinine koyun (c: \ sch adında bir dizin hazırladığınızı ve oradaki 2 dosyayı koyduğunuzu söyleyelim)   C: \ windows \ system32 içindeki vista'nın üzerine yazmayın.
  • İş dosyalarınızı Test1.job, Test2.job, Test3.job, Test4.job olarak yeniden adlandırın ve bunları c: \ windows \ tasks dizinine kopyalayın
  • Bir komut istemi açın (Başlat Programlar, Donatılar, Komut İstemi'ne sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştır'ı seçin)
  • Şimdi parametreleri almak için vistas scheduler almak için yeni .job dosyaları üzerine dokunun.
  • Komut isteminde
      cd olarak yaz C: \ sch sonra girin (örneğimiz için)
  • Şimdi her iş türü için    schtasks / change / TN "Test1" / RU Terry / RP Terry   (Örneğimiz için Test1'i Test2, Test3, Test4'ü değiştirme)   / RP ve / RU değerleri değişmelidir, bu bir kullanıcı adı ve şifre (RP şifre, Kullanıcı Olmak RU)
  • Mesajı almalısın   BAŞARI: "Test1" zamanlanmış görevinin parametreleri değiştirildi.   her iş için.

Bittiğinde komut istemini kapatın.   Bundan sonra Windows programlayıcısı bunları biliyor ve Windows Gui'yi isimlerini güncellemek için kullanabiliyorsunuz.

Bunu şahsen denedim ve evet işe yarıyor. Sadece senaryo için biraz daha fazla çaba harcar. Sadece xp dosyalarını vista makinesinde bırakmanız gerekiyor. Daha sonra bunları betik yoluyla XML olarak dışa aktarabilirsiniz.

Bağlantı: Uzman değişimi


12
2017-07-22 04:10Teşekkürler qwerty, bunu zaten okudum. Dönüşümü yapan bir araç arıyorum, çünkü bu iş parçacığında verilen "çözüm", yanıltıcı olmasının yanı sıra, benim durumumda tüm işi yeniden yapılandırmayı gerektiren fazladan çalışmaları da içeriyor. - Rodrigo
Cevap bir çözümle güncellendi. Önceki çözümden daha basittir ve kolayca betimlenebilir. Bundan daha kolay olacağını düşünmüyorum. - Qwerty
Harika! pürüzsüz çalıştı! Çok teşekkürler. - Rodrigo
Bunun için teşekkür ederim. İronik bir şekilde, bir MSFT çalışanı MSDN forumlarında bunu yapmanın hiçbir yolu olmadığını iddia etti! - Darrel Miller
Bu harikaydı. Windows 2003'ten Windows 2008 R2'ye taşınan bir çekicilik gibi çalıştı. Birkaç not: 1. Öğeleri yeniden adlandırmam gerekmedi. Bunlara mevcut isimle başvurabilir ve işe yarar. 2. "Dönüşüm" tamamlandıktan sonra, görev zamanlayıcısı tarafından kullanılan yeni dosya olan \ Windows \ System32 \ Tasks dosyasında yeni bir dosya görünür ve eski .job dosyası (orijinal sistemden kopyaladığınız dosya) \ Windows \ Tasks'ten silindi.


Benim için daha da kolay olan başka bir yol buldum; daha fazla tıklama gerektirir, ancak daha az gerçek düşünme gerektirir. Eski Windows Server 2003 makinenize bir Windows Server 2008 makinesinden "bağlanabilmeniz" gerekir.

Win2k8 kutusunda, Görev Zamanlayıcısı'nı açın (Sunucu Yöneticisi değil “Yönetimsel Araçlar” menüsünden). "Görev Zamanlayıcı (Yerel)" düğümüne tıklayın, daha sonra Eylemler'de "Başka bir bilgisayara bağlan" seçeneğini belirleyebilirsiniz; Win2k3 makinenize bağlayın.

Şimdi, "Görev Zamanlayıcı Kitaplığı" nı tıkladığınızda, tüm Win2k3 görevlerinizi göreceksiniz. Bu noktada istediğiniz görevi sağ tıklayıp "Dışa Aktar ..." seçeneğini seçebilirsiniz. Artık bir Win2k8 Görev Zamanlayıcı'ya doğrudan alabileceğiniz bir .xml dosyanız var!


10
2017-09-19 21:25FYI, uzaktan böyle bağlandığımda bir nedenden ötürü ortaya çıkmayan birkaç görev vardı. 2003 makinesinde, bu görevlerin bir kopyasını yaptım (masaüstüne iş dosyası olarak kaydedildi ve farklı bir adla zamanlanmış görevlere geri taşındı) ve sonra uzaktan bağlıyken ortaya çıktılar. - Mafu Josh


Her ne kadar manuel süreci açıklayan yukarıdaki cevaplar benim için de işe yaradıysa da, bunu yapmanın daha kolay bir yolunu istedim ve bununla birlikte geldim: http://briandunnington.github.io/migrate-scheduled-jobs.html

Esasen, .job dosyalarınızı c: \ windows \ tasks dosyasına kopyalayın, sonra betiği çalıştırın (kullanıcı adı / parola sağlayın) ve işleriniz otomatik olarak dönüştürülür - eski dll'leri kopyalamak veya bir şeyleri yeniden adlandırmakla uğraşmazsınız.


1
2017-10-25 20:13