Soru Ortak NTP sunucuları


İnternette kullanabileceğim halka açık NTP sunucularının bir listesi var mı?


6
2018-05-11 16:04


Menşei
Cevaplar:


http://www.pool.ntp.org/

ABD’de iseniz: Amerika Birleşik Devletleri - us.pool.ntp.org Bu havuz bölgesini kullanmak için ntp.conf dosyanıza aşağıdakileri ekleyin:

   server 0.us.pool.ntp.org
   server 1.us.pool.ntp.org
   server 2.us.pool.ntp.org
   server 3.us.pool.ntp.org

Dünyadaki diğer havuzlar mevcuttur ve http://www.pool.ntp.org/ bir site.


30
2018-05-11 16:05Aslında bu, diğerinin annesi. Bunu her zaman kullanmalısın. - Marc-Andre R.
Bizi her zaman havuzdan mı yoksa ntp.org havuzundan mı konuştuğunuzu bilmiyorum, ama doğru yolla alabileceğiniz en yakın havuzu kullanıyoruz, yani fr.pool.ntp.org Japonya'da iseniz Fransa ya da jp.pool.ntp.org var. Niye ya? En yakın havuz daha az gecikme süresi olan ve daha az gecikme süresi senkronizasyonunuzda daha iyi doğruluk elde etmenizi sağlayacak ... - Andor
Andor: kısmen haklı. pool.ntp.org aslında DNS üzerinde bazı coğrafi kontrolleri yapıyor, böylece var uzak belirtmek için. Ancak, her zaman olduğu gibi YMMV. - Glen Solsberry
Andor: Doğru ve bu yüzden "Dünyadaki diğer havuzların müsait olduğunu ve pool.ntp.orgsite ":-) Sanırım kullanıcı konumlarına en yakın ve en küçük coğrafi bölgeyi seçmeye çalışmalı. - Richard West


ABD Ticaret Bakanlığı’nın Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü ABD’nin resmi zamanını koruyor. Ayrıca kamuya açık saat sunucularının bir listesi vardır.

http://tf.nist.gov/tf-cgi/servers.cgi


3
2018-05-11 20:08

Cevap, bulunduğunuz yere ve altyapınızın ne kadar karmaşık olabileceğine bağlıdır.

Resmi ABD NIST zaman sunucuları kullanılabilir İşte.

Bunlar yetkilidir ve ABD'de bulabileceğiniz en iyi NTP kaynaklarıdır. Bunları kullanmak için, ağınızdaki tek bir ntp sunucusunu, listeden en az üç, ancak beşten fazla olmayan, coğrafi olarak farklı sunucularla eşitlemek üzere yapılandırın. (Sunucuların zaman zaman değiştiğini unutmayın: her birkaç ayda bir kontrol edin ve uygun şekilde güncelleyin).

Ardından, ağınızdaki her sunucuyu, NIST bulutuna senkronize olan sunucunuza senkronize etmek için yapılandırın. Doğrudan bu sunuculara senkronize etmek için birden çok ana bilgisayarı yapılandırmayın ve bunları acımasızca sorgulamayın.

Yerel bir kişisel NTP sunucusunu çalıştıramazsanız veya istemiyorsanız, bunun yerine NTP Pool Project pool.ntp.org sunucularını kullanmayı düşünün. Konaklarınızla bunları doğrudan senkronize etmek ve coğrafi olarak size en yakın olan havuzu seçerek yapılandırın. Bu yöntem ile bir öncek arasındaki tek fark, bu sunucuların stratum 2 ve kendilerinin NIST gibi stratum 1 sunucuları ile senkronize olmalarıdır. Büyük bir olasılık fark etmeyeceksiniz.

Yerel bir ntp sunucusu çalıştırmıyorsanız, havuzun kullanım amacı, stratum 1 sunucularındaki yükü en aza indirmektir. Çok yüksek bir doğruluk düzeyine ihtiyacınız varsa (çoğu masaüstü veya basit sunucu kullanıcısının ihtiyaçlarının ötesindeki), yerel bir ntp sunucusu çalıştırmalısınız. Birisi olmadan, stratum 1 zaman kaynaklarını kullanmanın yararlarının çoğu kaybolur, bu yüzden ntp havuzunu da kullanabilirsiniz.


3
2018-06-04 14:12