Soru zaman zaman asılı nodejs sunucusu


Ubuntu 11.04 makinesinde Mongoose ve s3 ile birlikte bir Express uygulaması çalıştıran bir düğüm sunucum (0.6.6) var.

Saatte birkaç kez, sunucu asılı. Bu, uygulamanın iyi çalıştığını, hızlı kayıtların görüldüğünü ve sonra birdenbire sunucunun yanıt vermeyi durdurduğunu gösterir. Hata yok, iz yok, kayıt yok ve garip bir şekilde tarayıcı, ağ hata ayıklama penceresinde bile isteği göstermeyecek. Yerel ağdaki herhangi bir makineden aynı davranış. Sunucuyu yeniden başlatıyorum ve birkaç dakika için tekrar tamam, farklı bir şey yaparken her seferinde tekrar asmaya başlar.

Aynı Ubuntu sürümünde Amazon'da aynı uygulama iyi çalışıyor ve asla askıda kalmıyor.

Bütün bunların çok belirsiz olduğunu biliyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum. Daha önce böyle bir şey gördünüz mü? Herhangi bir fikir?


7
2017-12-20 13:27


Menşei


Çok fazla yardım değil ama evet, Mac'imde düğümü çalıştırırken aynı sorunu gördüm. - James Butler


Cevaplar:


Öyleyse, iki tarafın da, kendileri için bile tanımlanan davranışa neden olabileceğini öğrendim.

  1. Bir günlük işlemine borulama. Benim en sevdiğim senaryoda şöyle bir şey söyledim exec su nodejs node /home/nodejs/server.js | /home/nodejs/logger.js Bu, en üst düzey sunucu, sunucu yerine günlüğe kaydetme sürecini denetler. Böylece, bir kilitleme sunucusu fark edilmeden gidip durdu. (bunun yerine, biri sağdan sola boruya <<< kullanabilir)

  2. process.on('uncaughtException', ...) Bir düğüm uygulamasını asabilirsiniz. Kullandığım modüllerden birinin bu etkinliği etkinleştiren bir hata ayıklama modu olduğunu düşünüyorum.


3
2018-03-07 12:03