Soru “Uygulama havuzunu hemen başlat” ve Başlangıç ​​Modu AlwaysRunning arasındaki fark


IIS Yöneticisi'nde, bir uygulama havuzunda temel ayar iletişim kutusundaki "Uygulama havuzunu hemen başlat" onay kutusu ve "OnDemand" veya "AlwaysRunning" olarak ayarlanabilen "Start Mode" adlı gelişmiş bir ayar vardır.

Bu ayarlar arasındaki fark nedir?


7
2018-01-24 06:39


Menşei
Cevaplar:


Cevap vermek için biraz geciktim ama bulgularıma aynı soruyu asnwer bulmak için baktığımda ekleyeceğim.

"OnDemand": Web uygulaması için ilk istek alındığında IIS, çalışan işlemini başlatır. "AlwaysRunning": IIS, IIS başlatıldığında VEYA uygulama havuzu oluşturulduğunda, uygulama havuzu için çalışan işlemini başlatır.


2
2018-06-02 05:51Bu soruya nasıl cevap veriyor? - richb
Soruyu cevaplamak için bilgi sağlamayan bağlantıyı kaldırdım. Daha fazla bilgi için lütfen mhenry1384 cevabını okuyun. - jforjimmy


World Wide Web Publishing hizmeti başlatıldığında uygulama havuzunun "Başlatıldı" olup olmadığını "Uygulama havuzunu hemen başlat" gibi görünüyor. Ancak bir "başlatılan" uygulama havuzu zorunlu olarak çalışmayabilir (yani bir w3wp işlemi olmayabilir).

Bir uygulama havuzu "başlatıldı" değilse, o uygulama havuzunu kullanan bir siteye tıkladığınızda 503 elde edersiniz.

Bir uygulama havuzu "başlatıldı" ise, bir w3wp işlemi isteğinize hizmet edecektir. "Her Zaman Çalışıyor", uygulama havuzu başlatıldığında bir w3wp işleminin başladığını belirtir. OnDemand, uygulama ile ilişkilendirilmiş bir web sitesine ilk kez vurduğunuzda w3wp işleminin başladığını gösterir (w3wp başlarken gecikme olur).


1
2018-03-02 16:26

Başına IIS 8 Yenilikler - Uygulama havuzu ayarları:

Başlangıç ​​modu

Birkaç web uygulaması başlamak için önemli miktarda zaman alır.   Varsayılan olarak IIS, yalnızca ilk istek olduğunda bir çalışan işlemini başlatır.   web uygulaması için alınır. Yani web uygulamaları için   Başlamak için daha uzun bir süre gerekiyor, kullanıcılar yavaş yanıtlar görebilir.

Bu tür uygulamalar için çalışan süreci başlatmak iyi bir fikirdir.   IIS başlatılır başlatılmaz. Uygulama havuzlarının startMode'u var   AlwaysRunning olarak ayarlandığında, çalışan işlemi başlatılır.   IIS başlatıldığında uygulama havuzu için.

IIS 8, bu ayarı Uygulama Havuzu Ayarları Kullanıcı Arabirimi'nde sağlar.


0
2017-09-27 21:46