Soru Proxy PAC dosyaları için Linux desteği


Şirket ortamım, harici bir İnternet erişimini engelleyen ve NTLM kimlik doğrulaması gerektiren bir proxy ile kurulur. Dahili adresler proxy olarak yönlendirilmeyecek ve doğrudan erişilmelidir.

Bu ortamda (normalde sadece Windows) bir Linux makinesi kurmaya çalışıyorum ve harici internet erişimine ihtiyaç duyan komut satırı araçlarına sahibim. Buldum NTLMaps proxy için doğrulamak için harika çalıştı - ancak şimdi sorun, proxy'yi belirlemek için birçok programın kullandığı Linux'un HTTP_PROXY ortam değişkenini ayarladığımda her zaman proxy sunucusunu kullanın. Bunun yerine, PAC dosyasına bağlı olarak proxy / DIRECT bağlantılarını kullanmaları gerekiyor.

Çok elverişli bir çözüm, intranete erişmek istediğimde HTTP_PROXY ortam değişkenini temizlemek ve internete erişmek istediğimde onu doldurmaktır - ama bu bir acıdır.

Bunu yapmanın bir yolu var mı? (Linux global .pac ayarı, vb ...)


7
2017-08-05 13:03


Menşei
Cevaplar:


Windows üzerinde proxy otomatik yapılandırma desteği "sorunsuz" olduğu için, genel bir API ile tüm uygulamalarda erişilebilen bir DLL'de depolanan WinHTTP istemcisi tarafından uygulandığından dolayı. Birçok uygulama WinHTTP'yi kullanır ve "ücretsiz" proxy-otomatik konfigürasyonunu alır.

Linux dünyasında, her uygulama tipik olarak kendi soket çağrılarını yapıyor ve HTTP protokolünün kendi uygulamasını kullanıyor. Orada HTTP kütüphaneleri var, ancak Windows ile karşılaştırıldığında, bu uygulamaların kendi başına HTTP yapıyor ve büyük olasılıkla bir proxy otomatik yapılandırma dosyası işlemek için gerekli bir Javascript yorumcusu olacak işlemek için çok daha olasıdır.

Linux makinesinde yerel bir proxy sunucusu çalıştırmayı düşünebilir, kendisini sistem genelinde HTTP_PROXY olarak belirtebilir ve ardından yerel proxy sunucusunu, bazı proxy sunucularına doğrudan proxy sunucu kullanarak bir web sitesi olarak kullanmak için gerekli kurallarla yapılandırmayı düşünebilirsiniz.

Kalamar istediğini yapabilirdi, ama oldukça ağır. Sadece bu ilginç buldum tinyproxy projesive kesinlikle ümit verici görünüyor (etki alanı tarafından bir upstream proxy'nin seçici kullanımına izin veriyor, çok hafif, vb.), ama asla kişisel olarak kullanmadım ve bunun hakkında hiçbir şey bilmiyordum. (Teoride, aslında proxy otomatik yapılandırma dosyasını ayrıştırmak için tinyproxy değiştirebilir. Bu gerçekten işe yaramaz bir hile olsa da, çalışmak için zamanım var ...)


10
2017-08-05 21:54