Soru Ağ Paylaşımı için Geri Dönüşüm Kutusu


Kullanıcıların profillerinin bir dosya sunucusunda barındırılacağı uzak masaüstü sunucu çiftliğini uygulayacağız. Bunu yapmanın kullanıcıların masaüstü / belgeler klasöründen vb. Dosyaları silmesine ve yine de geri dönüşüm kutusundan geri yükleme yapmasına olanak tanıyacağına inanıyorum.

Ayrıca, kullanıcılar için paylaşımlı klasörler sağlamamız gerekir, böylece bölümlerine uygun belgeleri depolayabilirler. Normalde bunu yapma şeklimiz, dosya sunucusundaki bir SMB paylaşımına eşlenmiş sürücüler kullanılacaktır.

Bunun dezavantajı ise, bir haritadaki bir sürücüyü silerken, bu kalıcı bir silme işlemidir ve gölge kopyalarını veya bu türden bir şey kullanmazsak, bir teyp / disk yedeğinden geri yüklememiz gerekir.

Kalıcı silme olmayan merkezi bir sunucudaki paylaşımlı klasörlere erişim sağlamak için önerilen başka yollar var mı?


7
2018-03-14 17:05


Menşei


Yedeklemeleri önlemek için bir neden mi arıyorsunuz? Gölge kopyasında neyin var? Yukarı adım, bir DMS (belge yönetim sistemi), örneğin paylaşım noktası kullanmak olacaktır. - Zoredache
Bu sorunun RDP ile hiçbir ilgisi yok. Kullanıcının bir RDP oturumuyla oturum açtığı veya doğrudan bir iş istasyonuna kaydedilip kaydedilmediği, eşlenen bir ağ sürücüsünden silinen bir dosya yapar. not Geri Dönüşüm Kutusuna gidin. 3 olası çözüm görüyorum: 1. Kullanıcıların paylaşılan klasörlerdeki dosyaları silmelerini engelleyin. 2. Dosya sunucusundaki Gölge Kopyaları veya yedeklerini kullanın. 3. üçüncü taraf ürünü kullanın capture dosya sunucusunda silinmiş dosyalar. - joeqwerty
Yedeklemeleri bu şekilde kaldırmak istemiyoruz, sadece kullanıcıların müdahalesi olmadan sildikleri belgeleri geri yüklemelerini istiyoruz. Anladığım kadarıyla, gölge fotokopisi belgeyi onlar için geri yüklememizi gerektirecek mi? @joeqwerty, RDP senaryomuzu tanımlamamın tek nedeni, farklı senaryoların farklı çözümler gerektirdiğinden emin olduğumdan, öneriler üzerinde bir etkisi olması durumunda. - James Edmonds
@Eds - kullanıcılar Gölge Kopyaları'ndan dosyaları geri yükleyebilir. www2.slac.stanford.edu/comp/winnt/backup/vssrestore.htm - ETL


Cevaplar:


Bunu yapmanın kullanıcıların dosyalarından dosya silmesine izin vereceğine inanıyorum.   Masaüstü / Belge klasörü vb.   geri dönüşüm kutusu.

Klasör Yeniden Yönlendirme ile Geri Dönüşüm Kutusu'nu hala Windows 2008R2'de çalıştığını onaylayabilirim. Muhtemelen 2012'de de çalışıyor. Ancak Klasör Yeniden Yönlendirme ve WinXP istemcileri, örneğin Geri Dönüşüm Kutusu çalışmıyor.

Paylaşılan erişimi sağlamak için önerilen başka yollar var mı   kalıcı bir silme işlemi olmayan merkezi bir sunucudaki klasörler?

Sanırım Gölge Kopyaları gitmek için bir yol ama belki bir şey özledim. Silinen dosyaların gittiği bir "çöp" klasörü sağlayan bazı NAS'ler var.

Gölge Kopyaları ile (ve muhtemelen 3. taraf yardımcı programları ile), kullanıcılar yönetici müdahaleleri olmadan dosyaları geri yükleyebilirler. http://www2.slac.stanford.edu/comp/winnt/backup/vssrestore.htm Bunu bir kullanıcı olarak nasıl yapılacağına dair bir örnek).

Şahsen hiç deneyimim olmayan diğer 3. parti programları var. Undelete Dosya Sunucuları için bir Geri Dönüşüm Kutusu.


11
2018-03-14 17:16Geçmişte Undelete kullandım ve bir şampiyon gibi çalıştı. - joeqwerty
+1 VSS cevabı burada. - MDMarra
Hepinize teşekkürler. Test ortamımda VSS ile bazı testler yaptım ve tam olarak umduğum gibi çalışıyor. Bu fantastik ve daha önce bakmış değil için utanıyorum! - James Edmonds