Soru Supermicro sunucu yerinde bakım


Dell'den Supermicro sunucularına geçmeyi düşünüyoruz. Yönetimin ana endişesi, bakım ile ne yapılacağıdır. Aynı gün yerinde servis bakım planları için ne yapıyorsunuz?


7
2017-08-07 21:11


Menşei


Bir yıl sonra ... Göçün nasıl gittiğini merak ediyorum. - ewwhite


Cevaplar:


Kendi parçalarınızı, araçlarınızı ve bunları nasıl kullanacaklarını bilen kişilerden oluşan bir koleksiyona sahip olun. Güvenen herhangi Zaman kritik destek için üçüncü taraf, stres, acı ve ıstırap için hızlı bir yoldur.

Bir servis sağlayıcınızla bir anlaşmanız olduğunu düşünebilirsiniz, ancak ne düşündüğünüzden ne kadar demir kaplı olduğunu ne de zarar göreceğiniz şerefiyenin kaybını karşılamak için yeterli tazminatınız olmadığını garanti edebilirim. SLA'ları kendi müşterilerinizle kredilendirme maliyetleri.

İşinin bu özel yönünü çok iyi yapan eski işverenlerim eskiden bir Supermicro müşterisiydi ve şu anda bir Dell müşterisidir. Her iki durumda da, tüm şasi de dahil olmak üzere tüm gerekli parçalar da dahil olmak üzere kendi komple stok stoklarını muhafaza ettiler. Bu plandan asla pişman olmadılar.

Eğer bunun bir aşırı maliyetli olduğundan endişeli, eklenmiş vitamin ve mineraller ile altın kaplama 4 saatte yerinde garanti kurtularak yerel stokunu maliyetlerini dengelemek ve sadece bir alt dereceli destek sözleşme ile gidebilirsiniz düşünüyoruz.


15
2017-08-07 21:34+1 Çoğumuz zor yoldan öğrendiğimiz için, hızlı geri dönüş servis sözleşmelerinin bile, söz verdiğimiz sözlerin yerine getirilmemesi nedeniyle bunları kapatmak için kaçış hükümleri var. - John Gardeniers
+1 SuperMicro ürünlerinin hayranıyım: iyi tasarlanmış, yüksek kaliteli ve iyi fiyatlar; ama benim başarımda veya başarısızlığımda hiçbir sorumlulukları yok. Bana kutu satıyorlar, hepsi bu. Yanlış giden herşeyi tamir edebildiğimden emin olmak benim işim. Ayrıca, bir dizi yedek parçaya sahip olmak hem daha hızlı hem de uzak Dell, HP veya IBM'den güvenilir hizmetlerden daha ucuzdur. - Javier
Garip bir şekilde, önceki işverenim Supermicro'dan Dell'e (büyük ölçüde) fiyat temelinde geçiş yaptı. Muhtemelen farklı bir pazar olsa da (.au herhangi bir bilgisayar donanımı için aptalca pahalı). Yerel yedek parçaların ekonomisi büyük ölçüde çok iyi çünkü aslında imkansız herhangi bir donanım satıcısından güvenilir hizmet almak için. - womble♦