Soru MX Kayıt Yayılımı


Yayınlanması için MX kayıtlarında değişiklik ne kadar sürer? MX kaydı TTL'nin alacağı maksimum süredir mi yoksa tüm DNS kayıtlarının yayılmasını beklemek zorunda mıyız?

Posta sunucumuzu Exchange 2003'ten Exchange Online'a değiştiriyoruz. Mevcut MX kayıtlarımız (Network Solutions'ta) 1 ve 2 saatlik bir TTL'ye (sırasıyla birincil ve yedek MX) sahiptir. MX kayıtlarını Exchange Online'a yönlendirmek için değiştirdiğimizde, dünya çapındaki tüm MX kayıtları 2-4 saat içinde güncellenmeli veya DNS'nin yayılması için geleneksel 48 saati almalı mıyız?

Tüm MX kayıtları bir kez yeni gelen tüm e-postaların yeni sunucuya yönlendirileceğini varsayar.


7
2018-04-05 18:28


Menşei


-1 "yayılma" teriminin DNS ile ilişkili olarak kullanılması. - John Gardeniers
-1 için John'a söyle. "Yayılma" terimi teknik olarak doğru olmadığından, anlamı yaygın olarak kabul edilir: Vikipedi, DNS'im Nedir, DNS Denetleyicisi, GoDaddyvb, vb, vb - Ryan


Cevaplar:


TTL’niz doğru meli tüm sitelerin 2 saat içinde yükseltilmesine neden olur. Ancak, bir ISP'de yıllarca çalışmış olduğumdan, pek çok büyük ve önemli sitenin TTL'yi göz ardı ettiğini ve 24-48 saat boyunca önbelleği göz ardı ettiğini söyleyebilirim. Bu yüzden çoğu site TTL'nizde değişecek ... ancak rahatsız edici birkaç gün sürecek. Bir keresinde yeni bir kayıt okumadan 7 gün önce geçen bir DNS gördüm (her gün son güncellenene kadar sorguladım).

Bazı siteler TTL'yi yok saymaktadır. Bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey yok, çünkü siz / müvekkiliniz için önemli olanların hiçbiri onların arasında değildir.


9
2018-04-05 18:47

MX kayıtlarının yayılması tam olarak 0 saniye sürer ... çünkü DNS kayıtları yayılmaz.

Düşünmeniz gereken şey, MX kaydı ve ilgili A kaydı için TTL'nin ne kadar uzun olduğu. Bu, MX ve A kayıtlarını zaten çözmüş olan bir DNS istemcisinin, DNS önbelleğinde (DNS istemcisinde ve ilgili DNS sunucusunda bulunan) bu bilgileri ne kadar tutacağını belirler.

MX ve A kayıtlarını henüz çözememiş olan tüm DNS istemcileri ad sunucularınızı sorgulayacak ve hemen yeni MX ve A kayıtlarını alacaktır, dolayısıyla TTL önbellek gecikmesi olmayacaktır.

DÜZENLE:

Benim niyetim, kelime yayılımının tanımı ve onun DNS ile olan ilişkisi hakkında semantik bir tartışma başlatmak değildi ve bu noktayı daha uzun süre kullanmadan, sadece DNS bölgenizden bilgi isteyen bir DNS istemcisinin bu bilgiyi alacağını belirtmek istiyorum . DNS istemcisi bir balonun içinde yaşıyor. DNS'iniz hakkında hiçbir şey bilmiyor ve bunu istemediği sürece. Bir DNS istemcisinin DNS sunucusunun bilgileri diğer DNS istemcilerine sunabileceğini düşünürseniz bile, bunu yapana kadar bunu yapmaz. DNS bilgisi, sorulmayan herhangi bir DNS istemcisine yayılmaz veya yayılmaz. TTL'nin süresi dolduğunda, bilgi DNS önbelleğinden temizlenir, bu istemci yeni bir istekte bulunmadıkça asla görülmez veya kullanılmaz. Kendi önbelleğinde tutmaktan başka bir şeyle başka hiçbir şey yapmaz. Aynı DNS sunucusunun aynı bilgileri sorgulayan diğer DNS istemcileri, bunu DNS sunucusundan almasını veya dağıtmasını istemeyerek DNS sunucusundan alır.

o DNS ile ilgili olarak kullanılan olarak biz yayılmasını derken hepimiz gerçekten önbelleğe anlamına anlayışı ile gevşek tanımlanmış bir terimdir, olsun veya olmasın kelime yayılmasını tartışabiliriz, ama günün sonunda o yanlış kullanım var Sözü edilen bir mekanizmayı ima eden ve sorunuzun kanıtladığı gibi, yanlış anlaşılır ve bu nedenle DNS'in nasıl çalıştığıyla ilgili yanlış anlaşılmayı "yayar".

Sizin ya da bence yayma kelimesinin ne olduğunu düşündüğünüzden bağımsız olarak, sorunuzun bağlamında kullanımı yanlıştır.


8
2018-04-05 19:02Herkes propagation diyor. - Sandman4
Yapıyorlar, ancak bu yanlıştır ve yalnızca DNS'in nasıl çalıştığı konusunda bir yanlış anlaşılmayı sürdürmeye hizmet eder. - joeqwerty
YENİ kayıtlar DO yaymak yavaşça bu önbellek eski kayıtları barındırır. - Sandman4
RFC 4704, 2916, 1995, yanlış bilgilendirilmiş ve yanlış biçimlendirilmiş olarak yazılmıştır. - Sandman4
Yayılımın 'push' bildirimini ima ettiğini varsayorsunuz. Bu yanlış. Sözcüğün, kayıtların itme veya çekme yoluyla yayılıp yayılmadığı (önbellek süresinin dolması ve uzak sunucunun güncellenmiş bilgiler talep etmesi durumunda 'çek' ile yapmaları) ile hiçbir ilgisi yoktur. Bazı kullanıcılar kelimenin ne anlama geldiğini yanlış anlayabilirler; Bu yanlış kelime yapmaz. - Myrddin Emrys


Evet, TTL ayarınız olmalı, tüm dns sunucuları standart ve onurluysa, ki bu her zaman böyle değildir.

Gibi bir araç kullanabilirsiniz http://www.digwebinterface.com/ Ancak yayılımı doğrulamak için.


4
2018-04-05 18:33Bazı DNS sunucularının TTL'yi onurlandırdığının farkında değildim. Harika bağlantı. - Matt
Bağlantı için teşekkürler. Bunu da buldum viewdns.info/propagation ve bir MX Arama aracı mxtoolbox.com - Ryan


Evet, yayılımı listelediğiniz TTL olmalıdır. Örneğin, bu Google dokümanına Postini'ye geçerek bakın:

http://www.google.com/support/enterprise/static/postini/docs/admin/en/activate/mx_faq.html#967012

Posta sunucularını değiştiriyorsanız, geçerli TTL'yi, kesme işleminden birkaç saat önce daha küçük (örn., 300 saniye) bir şeye değiştirmeyi ve sonradan geri almayı düşünebilirsiniz. Bu durumda yetkili DNS sunucularına biraz daha yüksek bir yük koyacaksınız.


1
2018-04-05 18:35