Soru Bir programın Windows'ta dosyaları silmesini önleme?


Belirli bir klasörde geçici dosyalar oluşturan ve sonra bunları silen yürütülebilir bir program (kaynak kodu yok) var. Programla ilgili sorun yaşıyorum ve kaynağı değiştirmeden yapabileceğim bir şey olup olmadığını görmek için geçici dosyaları incelemek istiyorum.

Programın dosyaları silmesini engellemenin bir yolu var mı, yoksa tüm programların belirli bir klasördeki dosyaları silmesini önleyebilir miyim?


8
2018-06-28 20:50


Menşei


Program çalışırken dosyaları neden incelemiyorsunuz? Program kilitli tüm geçici dosyaları saklıyor mu? - joeqwerty
Onları oluşturur ve onları çok hızlı siler. - JoelFan
Yakaladım. Güncelleme için teşekkürler. - joeqwerty


Cevaplar:


Söz konusu klasördeki ACL'yi, yürütülebilir dosyayı çalıştıran (büyük olasılıkla) sen) orada dosya oluşturabilir, yazabilir, düzenleyebilir, ancak silemez. İki konu:

  1. Tabii ki programın çökmesine sebep olabilirsiniz.

  2. Dosyaları silmek için daha sonra klasörün kontrolünü geri almanız gerekir (sahiplik al, tüm izinleri sıfırla vb.)


9
2018-06-28 20:56NTFS ACL'leri ile +1 a Deny giriş önceliklidir Allow. İçin bir giriş ekleyebilirsiniz Deny Delete ve / veya Deny Delete Subfolders/Files için Everyone dizinin üzerine. Yazılım yükleme ayıklama / indirme dosyalarını yakalamak için bunu sık sık yapıyoruz. - jscott
@jscott: MS'den: Inherited Reddetme izinleri, nesnenin açık İzin izni girişi varsa bir nesneye erişimi engellemez. Açık izinler, devralınan izinlere, hatta devralınan izinlere bile önceliklidir. technet.microsoft.com/en-us/library/cc736316(WS.10).aspx. Makale eski ama bilgime göre davranış değişmedi. - joeqwerty


Dosyaları oluşturduğu için, kullanıcı çalıştığı dosyada sahip olduğu gibi bunları silebilecektir, bu yüzden ön dizinde NTFS CACLS için yapılandırabileceğiniz bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Silmeyi engelleyecek olup olmadığını görmek için dosyaları başka bir programda açmayı deneyebilirsiniz. Dosyaları başka bir klasöre oluşturulduğu anda kopyalayıp / veya taşımaya da çalışabilirsiniz.


0
2018-06-28 20:54Sahiplik yalnızca geçersiz kılınır bir dosya izni - nesnenin ACL'lerini değiştirme yeteneği. Kendinizi başka her şeyi inkar edebilirsiniz ("Okuma izinleri" dahil). - grawity
Tabii ki, içerik oluşturucu sahibini tam olarak kontrol etmediniz - tony roth