Soru Bir baskın denetleyicisi JBOD modunda önbellek kullanıyor mu?


Özellikle bir D380p G8 sunucusunda bir P420 soruyorum. Doğrudan basit bir HBA gerektiren depolama alanlarını kullanmayı planlıyorum. Bu yüzden P420’lerde RAID’i devre dışı bıraktım. Bu JBOD modunda, raid kartındaki önbellek kullanılsa bile merak ediyorum.


8
2017-07-17 03:57


Menşei
Cevaplar:


Tüm yerleşik önbellekler JBOD modunda tamamen atlanır. Bunları gerçekten kullanmanız gerekiyorsa, desteklenmeyen, ancak RAID "->" SAS "BusType'ı kayıt defterinde yayınladığınız sürece S2D ile çalışan tek diskli RAID0 yapılandırmasına bakmak isteyebilirsiniz.

https://livevirtually.net/2014/06/27/configuring-hp-smart-array-p420i-io-controller-for-vsan/

(Bu VMware VSAN için ama donanım yapılandırması ve yaklaşımı aynı ...)

https://www.starwindsoftware.com/blog/resolving-enable-clusters2d-bus-type-support-issue-on-some-storage-controllers

Genel olarak, zaten sahip olduğunuz donanımdan biraz faydalanmak istiyorsanız, temel donanımdaki sıfır bağımlılıkla birlikte yazılım tanımlı depolama yığınını kullanmanız gerekir. HPE VSA ve StarWind vSAN'a bakın, her ikisinin de deneme sürümleri ücretsiz.

https://h20392.www2.hpe.com/portal/swdepot/displayProductInfo.do?productNumber=VSA1TB-S

https://www.starwindsoftware.com/starwind-virtual-san-free

Normalde yaptığınız şey - yerel donanım RAID'sini, performans ve daha yüksek hata toleransı seviyesi için düğümler arası çoğaltma ile birleştirirsiniz. Bu yaklaşım yaygın olarak HPE VSA ve SimpliVity (şimdi HPE'nin bir parçası) HCI tarafından kullanılmaktadır.

https://www.simplivity.com/blog/2016/02/anatomy-simplivity-hyperconverged-infrastructure/


11
2017-07-17 05:35