Soru Yama paneli bağlantılarını test etmenin güvenilir bir yolu nedir?


Sadece bir patch panelin içine toplam 12 cat5 kabloyu çalıştırmak zorunda kaldım. Bunu ilk kez yaptığım buydu. Tüm teller, ilk A / B karmaşasından sonra doğru sırada aldığımdan emindim, fakat tüm fiziksel bağlantıların iyi olduğundan emin değilim. Şimdiye kadar test ettiğim bütün bağlantıların mükemmel çalıştığından şüphelenmek için bir nedenim yok.

Burada bilmediğim bağlantıların başarısızlığı derecesidir. Eğer biraz karıştırırsam, hiçbir şey işe yaramıyor ya da izlenmesi imkansız olan kesintili sorunlar olacak mı? Benim şirketim çok sınırlı bir bütçesi var, bu yüzden herhangi bir uygun ağ test ekipmanımız yok ve 5 dolarlık manuel yumruklama aracıyla pazarlık yapıyorum, insan hatayı ortadan kaldırmaya çalışan pahalı pahalılardan değil.

Test sürecim şu ana kadar her bir yama noktasını anahtarın içine takmak oldu, sonra kişisel dizüstü bilgisayarımı sadece yamaladığım duvar prizine götürdüm. Dizüstü bilgisayarımı duvar prizine taktım ve DHCP sunucusundan bir IP alıp almadığını ve yönlendiricinin DD-WRT yönetim arayüzüne erişip erişemeyeceğimi görüyorum. Yönetim arayüzünü bana uygun bir şekilde gönderebilirse (ki bu oldukça detaylı bir web sayfasıdır), bunu bir çalışma jakı olarak geçiyorum.

Bu yeterince iyi bir test süreci midir, yoksa her fişi test etmek için başka bir (ve daha doğru) yol var mı (ağ araçları olmadan, hatırlayın).


8
2017-08-20 22:26


Menşei
Cevaplar:


5 $ ağ test cihazınızın görev için yetersiz olduğundan şüphelenmek için haklısınız. Tel haritanızın doğru olduğunu ve bağlantınızın olduğunu doğrulamakta fayda var, ama birçok farklı türdeki karışma gibi diğer problemleri de algılamayacak.

Sorunları ortaya çıktıkça öğrenmeye devam ederseniz, muhtemelen tanımladığınız test süreciyle iyisinizdir. Başka bir iyi test, bazı gerçek trafiği telden geçirmektir (iperf telin her iki ucunda) ve bunlardan herhangi birinin geriye kalanlardan dramatik olarak daha yavaş çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Dezavantajı, bazı garip ağ sorunları meydana geldiğinde, kablolarınız ya da yığının ötesinde bir şey olup olmadığından emin olamayacağınızdır.

Test ekipmanı kiralayan şirketler var. Elinizi bir gün için iyi bir Fluke sayacına ulaştırabilseydiniz, daha ezoterik kablolama problemlerini tanımlamak için çok uzun bir yol olurdu.


4
2017-08-20 22:40Umm, sanırım 5 dolarlık bir deliğe sahip ve ağ test aracı yok ... - Mark Henderson♦
D'oh ... ve 15! - Insyte


Sınırlı bir bütçe ne kadar sınırlıdır?

0 ABD doları bütçe Kasabada bir teknik merkeziniz varsa (lise seçmeli), işi yapabilecek yüksek bir fluke sahip olabilirler - onları arayın ve öğrenciler için bir öğretme alıştırması olarak kullanabileceğiniz bir şey olup olmadığını görün ve ücretsiz ödünç alın.

100 ABD doları bütçe 'Ucuz' bir çözüm, ağ anahtarlarınızı paket kaybını izleyebilen (kullanılmış?) Yönetilen anahtarlarla değiştirmektir.

Paket kaybı olan bir bağlantı noktası = hatalı düşüş.

Tamamen yönetilen gerçekten ucuz 100base anahtarlarını alabilir ve zaman içinde port başına tüm paket hatalarını günlüğe kaydetmek için Cacti gibi bir şey kullanabilirsiniz.

1000 ABD doları bütçe Biraz daha fazla paranız varsa - yerel bir kablolama şirketinden bağlantılarınızı denetlemek için ne talep edeceğini sorun. Çalışmayı yapabilecekleri 1000 $ 'lık fluke sahipler ve iki kişi için testi ~ 120 dakikada düşürmek için ~ 120 $ / s şarj etmeliler.   Hatta size aracı kiralayabilirler.

ve ben bir 5 $ manuel yumruk aşağı aracı, bir pazarlık kullanıyorum

'Gerçek' bir araca yatırım yapın. 80 dolar gibi değiller mi? Sanırım 66 blok ve 120 blokluk bir küçülme ile ne ödedim (doğru numaralar). Kablolamada bakış açım değişti. Yapman gerekeni bile satın almanı istiyorum.

Ayrıca, "eğer kırık değilse, onunla uğraşmayın" düşüncesi vardır. Eğer sorun yaşamaya devam ederseniz 'çalışmak için yeterince yakın'. Bazı paketlerin% 10'unu düşüren, hala işe yarayan GERÇEKTEN kötü yüklü damlalar gördüm. Dizüstü bilgisayar testinize bağlı kalın, 100mb'lik bir dosyayı başka bir makineye kopyalayın ve şimdilik "yeterince iyi" olarak adlandırın.


3
2017-08-20 22:50

IMHO, Hayır. Her bir pimin doğru şekilde bağlandığından emin olmak için bir test aracı almanızı öneririm. Bazı iyi cevaplar için bu soruyu kontrol edin:

https://serverfault.com/questions/7441/help-me-fight-this-spaghetti-monster-cabling/7449#7449

'Ağ araçlarını' kullanmayla ilgili bir şeyden bahsettiğinizi fark ettim, eğer durum buysa (12 müşteri için para harcamayı istemediğimi tahmin ediyorum - ama kesinlikle bunu tartışacağım), o zaman isteyebilirsiniz. gelecekteki sürümlerine bakmak NDT sunucusu hangisi iddialar Kötü Cat-5 kablosunu algılamak için bir özellik eklemek.


2
2017-08-20 23:01internet2.edu/performance/ndt - l0c0b0x
NDT bağlantıları öldü. - glenneroo


Her şebekenin ilk yatırımı iyi bir delme aracı olmalı; Yerel mega-donanım mağazasından çalışılabilir bir ünite alabilirsiniz, çoğu günümüzde düşük voltaj / elektronik bölümleri var.

Bundan sonra, söylendiği gibi, yük testi yapın, bazı test araçlarını ödünç verin veya ödünç alın ve bütçenize uyan yönetilen bir anahtar arayın.

Ve partiye hoşgeldin.


2
2017-08-20 23:55

Ayrıca, bu malzemeyi kurmanın hızlı ve ücretsiz olduğunu ve hem zamanın hem de uygun araçların gerekli olduğuna ikna etmenin her zaman zor olduğunu düşünen birkaç sıkı müşteriye sahibim.

Eğer satın almak için paranız yoksa çok güzel Fluke kablo test cihazı o zaman bir gün ya da iki tane için birini işe almayı, dilenmeyi ya da ödünç almayı öneririm - daha sonra size çok fazla saç kazandıracak ...


2
2017-08-21 04:00