Soru Başka bir alanda bir alan için satın alınmış bir sertifikayı kullanabilir miyiz?


Service1.domain1.com için iki yıl önce bir sertifika aldık ve 2018'e kadar geçerli. Sorun, alanın üçüncü taraflarca yönetildiğini ve bu alt alanı bırakacakları sorun.

Sorum şu, service1.domain1.com için alınan sertifikayı service1.domain2.com adresinde kullanabilir miyiz?

Sunucumuz IIS 7.5. Bir web sitesi oluşturup aynı web sitesinde bulunan bağlantılarda service1.domain1.com ve service1.domain2.com adresini bir araya getiriyorum. Her ikisi de https://service1.domain1.com ve https://service1.domain2.com tarayıcıda görüntülendiğimde mükemmel çalışıyor gibi görünüyor. Bu şekilde devam edersek ve üçüncü tarafımız alan adı service1.domain.com adresini bıraktıysa, https://service1.domain2.com hala bu sertifika ile çalışmak?


8
2018-05-06 00:10


Menşei
Cevaplar:


Hayır, sertifika tarayıcılarda yanlış alan adı için bir hata verecektir. Bu, sertifikaların tüm noktası - sitenin iddia ettiği gibi olduğunu doğrulamak için. Bunun bir kısmı, sitenin URL'sinin sertifikadakiyle eşleştiğini doğrulamaktır.

Sertifikayı nereden aldığınıza bağlı olarak, eski alan adına ait olanı iptal etmenize ve yeni alan adı için yeni bir tane almanıza izin verebilir. Ya da tamamen yeni bir sertifika için ödeme yapmak isteyebilirler.


14
2018-05-06 00:17Teşekkürler Grant. Yeni alanımız için yeni bir sertifika almaları için onlara tavsiyede bulunacağım. - Jonas T
.Com.au için bir sertifika aldık ancak .com'u kullanacağımız ortaya çıktı. DigiCert .com.au sertifikası aldı ve ücretsiz olarak .com için yeni bir sertifika verdi. Godspeed DigiCert. - Jonas T


SSL sertifikaları alana özgüdür. Aslında onlar joker olarak sertifikalandırılmadıkça, alt alanlar için de değiştirilemezler. Örn: super.power.com için sipariş edilen bir sertifika power.com üzerinde çalışmaz.

Bir Sertifika İmzalama İsteği oluşturduğunuzda, ortak alan alan adıdır ve anahtar ve sertifika alan adı için spesifik hale gelir.


5
2018-05-06 00:28